Açık lise - YGS - Üniversite

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
intrepid25
Doçent

Re: Açık lise - YGS - Üniversite

Mesaj gönderen intrepid25 » 11 Eki 2011, 08:21

srcn7 yazdı:Arkadaslar bir çok konu açtım ama hala içim rahat etsin diye sizlerle paylasmak istiyorum.

Alttaki bilgilerime göre ben çok büyük bir aksilik çıkmazsa en geç 2012 temmuz sınavlarında mezun olacagım. Çünkü hiç zor dersim kalmadı. Rahatlıkla en az 20 kredi alırım diye düşündügüm derslerle sınavlara gircem.

Toplam Dönemi : 13 AOL'de Okuduğu Dönem : 5
Toplam Kredi : 135 Alan Kredi : 40

Ben şimdi ygs için dershaneye gidiyorum. Aynı zamandada Aklım sürekli bu lise sınavlarımda. Ocak Mayıs ve temmuz ayı sınavlarında. Ocak ve Mayısta toplam 180 i rahat görürüm diye düşünüyorum ( en kötü ihitimal bu. ) Temmuz sınavında ise kredimi tamamlar sınav sonucları acıklanınca mezun olurum.

Fakat sorum şu; Ben bu sene ygs girerken ? YGS'ye Başvuru için Halk eğitimden ygs'ye girebilir tarzında bi şeyler falan almam gerecek mi ?

Ayrıca Üniversite 2 yıllıkta olsa bi yer kazandım diyelim. Diplomayı 4-5 ayda yolladıkları için geçici Mezuniyet belgesi tarzında bi şey vereceklermiş. Bunda bi sıkıntı yaratmazlar demi ? Temmuz sınavlarında mezun olacagımı düşünerekten ağustosun sonlarına dogru sınavların sonucları açıklanacagından içimde biraz sıkıntı var. Yani amacım Üni kayıtlarına öyle yada böyle yetişmek :( Kafam çok dağınık arkadaslar. Sürekli bunları düşünüyorum ? Ya bi aksilik çıkarsa falan diye ?

biliyorum daha öncede konustuk fakat ? Bu şekilde bu duruma düşen arkadaslar anlatsın biraz ?
geçen yıl bu zamanlar 5 dönem bitirmiş biriydim ...hem kpss hem de ygsye girdim kazandım şimdi aöf okuyorum ;) yani sıkıntı yok :!:

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 11 Eki 2011, 10:19

İnrepid25, YGS'ye başvurmak için 6. dönemde olunmalı en azından. Bu söylediğinle insanları 5. dönemde girebilirler diye umut verme istersen. En az 6. dönem olunmalı...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
intrepid25
Doçent

Mesaj gönderen intrepid25 » 11 Eki 2011, 10:27

emrahk yazdı:İnrepid25, YGS'ye başvurmak için 6. dönemde olunmalı en azından. Bu söylediğinle insanları 5. dönemde girebilirler diye umut verme istersen. En az 6. dönem olunmalı...
5. dönem bittikten sonra yapılan kayıtlarda zaten 6.dönemde oluyorsun..hem ben yaşadığım gerçeği anlatıyorum başkasından duyma değil...beni dinleyenler zarar etmeyecek ,isteyen sorabilir daha yetkili mercilere :!:

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 11 Eki 2011, 10:31

Tamam, ama 5. dönem bitince başvurdum dememen daha doğru, 6. dönemimde başvurdum demelisin. Sadece bu olay bile kafa karıştırıyor. Bu forumda ben herşeyi en sade diliyle anlatıyorum ki kafa karışmasın. Ben de 6. dönemde başvurdum demen daha iyi olacaktır, zaten ben bütün açıklamaları yaptım konuda...

Bu arada srcn7, YGS başvuru tarihleri açıklandı mı bilgim yok ama Ocak ayı içinde 15-20 günlük bir süre verirler muhtemelen, sınav tarihleri ise şöyle;

Yükseköğretime Geçiş Sınavı 2012-YGS 01.04.2012
Lisans Yerleştirme Sınavı-1 (Matematik) 2012-LYS1 16.06.2012
Lisans Yerleştirme Sınavı-5 (Yabancı Dil) 2012-LYS5 16.06.2012
Lisans Yerleştirme Sınavı-4 (Sosyal Bilimler) 2012-LYS4 17.06.2012
Lisans Yerleştirme Sınavı-3 (Edebiyat-Coğrafya) 2012-LYS3 23.06.2012
Lisans Yerleştirme Sınavı-2 (Fen Bilimleri) 2012-LYS2 24.06.2012
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

tiavonq
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen tiavonq » 12 Eki 2011, 11:28

emrahk bir şey sormak istiyorum

topladım kredim : 36 benim
Alanım yok gecen sene kayıt oldum aolde okudugu donem 5

bu sene zorunlu derslerin hepsini wrebliyorm toplam 90 kredi war zorunlu dersim werirsem bu sene icin kayıt yaptırabilrmiyim bu dediğin öss sınavına yani bu sene üniv sınavına gıreblrmym seçmeli ders wermedim daha

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 12 Eki 2011, 19:29

İyide kardeş toplam kredin 36 ise ve sen önümüzdeki 3 sınavda full kredi alsan (yani 90) toplam kredin 90+36= 126 eder. Bu kredi mezun olmana yetmez ki.
Resim

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 12 Eki 2011, 19:33

Çoook önemli bir soru daha ?

Arkadaşlar ben Sosyal Bilimler bölümündeyim ? Aslında TM'den mezun olmak daha mantıklı ygs için ? Şu an TM'ye geçebilme imkanım varmı ? Varsa bile kredim falan oynar mı ? Bu sene mezun olma durumum sıkıntıya girmesin ?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 13 Eki 2011, 10:02

tiavonq yazdı:emrahk bir şey sormak istiyorum

topladım kredim : 36 benim
Alanım yok gecen sene kayıt oldum aolde okudugu donem 5

bu sene zorunlu derslerin hepsini wrebliyorm toplam 90 kredi war zorunlu dersim werirsem bu sene icin kayıt yaptırabilrmiyim bu dediğin öss sınavına yani bu sene üniv sınavına gıreblrmym seçmeli ders wermedim daha

Malesef bu sene üniversite sınavına giremezsin, derslerinde başarılı olursan seneye 2013-YGS sınavına girebilirsin...

srcn7 yazdı:Çoook önemli bir soru daha ?

Arkadaşlar ben Sosyal Bilimler bölümündeyim ? Aslında TM'den mezun olmak daha mantıklı ygs için ? Şu an TM'ye geçebilme imkanım varmı ? Varsa bile kredim falan oynar mı ? Bu sene mezun olma durumum sıkıntıya girmesin ?

Evet alan değiştirirsen kredilerin oynar, hatta yeni dersler eklenebilir, üstüne önceden geçtiğin dersler geçmemişsin gib tekrar karşına çıkabilir. Katsayıların bu sene kalkacağı konuşuluyor, zaten kalkarsa o zaman gerek kalmaz alan değiştimene. Sözelci olsan da, sayısal bir alanı puanına katsayı uygulanmadan tercih yapabilirsin....

Mustafa Kemal Atatürk

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 13 Eki 2011, 16:45

çok teşekkürler. ben en iyisi alanımda hiç kıpırdama yapmayayım. :)

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 14 Eki 2011, 11:47

Evet, derslere sıkı çalış, mezun olmaya bak yeter... :wink:

Mustafa Kemal Atatürk

srcn7
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen srcn7 » 05 Kas 2011, 14:14

çok teşekkürler :)

gzm18
Çırak

Mesaj gönderen gzm18 » 15 Kas 2011, 19:06

emrahçım çok tşkler bende aydınlandım benimde 142 kredim var ve bende ne yapacağı bilmiyordum bende girebilir değil mi? benimde aöl de toplam dönemim 10 okudum dönem de 6 alan kredim 86

gzm18
Çırak

Mesaj gönderen gzm18 » 15 Kas 2011, 19:24

Emrahçim tşkler benide aydınlattın ki arkadaşın kredisinden yüksek benim kredim toplam kredim 142 , toplam dönemim 10 ,okudum dönem 6,alan kredim 86 bunlar benim içinde geçrli olur değil mi . valla bende hemen şimdi dosya açtım yazdıklarını kopyaladım bunlar 2012 yılı demi.. çok tşkler sana kaç kişiye vesile oldun çok sağol gerçekten.. morale ihtiyacım vardı arkadaş gibi benimde,çünkü durumum aynı onunla dersaneye gitme mezun olma falan hepsi aynı bende hep bu durumu düşünüyorm ne olucak sorun çıkacak mı diye bu yüzden minnet borçluyum emrah tşkler tekrar..

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 15 Kas 2011, 19:32

gzm18 yazdı:Emrahçim tşkler benide aydınlattın ki arkadaşın kredisinden yüksek benim kredim toplam kredim 142 , toplam dönemim 10 ,okudum dönem 6,alan kredim 86 bunlar benim içinde geçrli olur değil mi . valla bende hemen şimdi dosya açtım yazdıklarını kopyaladım bunlar 2012 yılı demi.. çok tşkler sana kaç kişiye vesile oldun çok sağol gerçekten.. morale ihtiyacım vardı arkadaş gibi benimde,çünkü durumum aynı onunla dersaneye gitme mezun olma falan hepsi aynı bende hep bu durumu düşünüyorm ne olucak sorun çıkacak mı diye bu yüzden minnet borçluyum emrah tşkler tekrar..
Rica ederim, inşallah sınavlarda istediğiniz bölümlere yerleşirsiniz, başarılar...

Mustafa Kemal Atatürk

gzm18
Çırak

Mesaj gönderen gzm18 » 15 Kas 2011, 22:30

çok saol inşallah bende girebiliyorum demi össye ?

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön