seçmeli dersler

Foruma Yeni Katılan Arkadaşlar, Kendiniz Burdan Tanıtınız. Not: İsim, Yaş, Şehir Şeklinde...
şans
Yardımcı Asistan

seçmeli dersler

Mesaj gönderen şans » 22 Eki 2011, 23:14

arkadaşlar ben yeni kayıdım bir sorum olucak 8.döneme kadar ortak derslerimin çoğundan muaf olursam 80 krediye tamam liyamassam seçmeli derslerle tamamlaya bilirmiyim.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: seçmeli dersler

Mesaj gönderen kripton » 23 Eki 2011, 08:50

Arkadaşım biz mi anlatamıyoruz forum üyeleri olarak yoksa okumuyormusunuz verdiğimiz cevapları.

Öncelikle yeni olduğun için kafanda soruların çok olması gayet doğal. Zaten burada birbirimize yardımcı olmak için varız. Fakat değerli kardeşim size verilen cevapları lütfen dikkatlice okuyun. Bazı şeyleri 1-2 dönemi geride bıraktığınızda zaten otomatik öğreneceksiniz.

Siz sıfırdan başladı iseniz ALANSIZ okuyacaksınız. Bu 80 kredi işini nereden çıkarıyorsunuz ben anlamakta güçlük çekiyorum. Sizin toplam krediniz 192 olacak bu kadar. 80 diye birşey tarih oluyor artık. O alanlı okuyanları ilgilendiriyordu önceden.

Tekrar yazmakta yarar görüyorum lütfen dikkatli okuyunuz:

AÇIK LİSE DE ALANSIZ OKUYANLARIN MEZUN OLMASI İÇİN EN AZ 192 KREDİLERİNİN OLMASI GEREKİYOR. TOPLAM DÖNEMİNİN EN AZ 8 OLMASI GEREKİYOR. TÜM ORTAK DERSLERİNİ GEÇMESİ VEYA MUAF OLMASI GEREKİYOR ( DİL ANLATIM DERSİ MUTLAKA GEÇİLMELİDİR )

ŞİMDİ SİZLER İÇİN HER DÖNEM DERS SEÇME EKRANINDA SINIRLI SAYIDA DERS OLACAK. SİZ SEÇİM YAPARKEN YANINDA ORTAK YAZANLARI SEÇECEKSİNİZ KREDİ 30 A DOLMADI İSE SEÇMELİ DERSLER İLE BU KREDİYİ TAMAMLAYACAKSINIZ. BİR DAHAKİ DÖNEM YİNE AYNI METODU KULLANIP DERS SEÇİMİ YAPACAKSINIZ VE GÖRECEKSİNİZ Kİ ORTAK DERSLER YAVAŞ YAVAŞ AZALIYOR.

BEN SİZE MUAF OLMAYI PEK TAVSİYE ETMEM. EĞER NİYETİNİZ 8 DÖNEMDE MEZUN OLABİLMEKSE. GAYRET EDİP GEÇMEYE BAKIN. YOKSA DÖNEMİNİZ UZAR. ÇALIŞTIKTAN SONRA BAŞARABİLİRSİNİZ.
Resim

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 23 Eki 2011, 12:00

aynen 8 dönemde bitircem :mrgreen: inşallah
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 23 Eki 2011, 13:02

kripton yazdı:Arkadaşım biz mi anlatamıyoruz forum üyeleri olarak yoksa okumuyormusunuz verdiğimiz cevapları.

Öncelikle yeni olduğun için kafanda soruların çok olması gayet doğal. Zaten burada birbirimize yardımcı olmak için varız. Fakat değerli kardeşim size verilen cevapları lütfen dikkatlice okuyun. Bazı şeyleri 1-2 dönemi geride bıraktığınızda zaten otomatik öğreneceksiniz.

Siz sıfırdan başladı iseniz ALANSIZ okuyacaksınız. Bu 80 kredi işini nereden çıkarıyorsunuz ben anlamakta güçlük çekiyorum. Sizin toplam krediniz 192 olacak bu kadar. 80 diye birşey tarih oluyor artık. O alanlı okuyanları ilgilendiriyordu önceden.

Tekrar yazmakta yarar görüyorum lütfen dikkatli okuyunuz:

AÇIK LİSE DE ALANSIZ OKUYANLARIN MEZUN OLMASI İÇİN EN AZ 192 KREDİLERİNİN OLMASI GEREKİYOR. TOPLAM DÖNEMİNİN EN AZ 8 OLMASI GEREKİYOR. TÜM ORTAK DERSLERİNİ GEÇMESİ VEYA MUAF OLMASI GEREKİYOR ( DİL ANLATIM DERSİ MUTLAKA GEÇİLMELİDİR )

ŞİMDİ SİZLER İÇİN HER DÖNEM DERS SEÇME EKRANINDA SINIRLI SAYIDA DERS OLACAK. SİZ SEÇİM YAPARKEN YANINDA ORTAK YAZANLARI SEÇECEKSİNİZ KREDİ 30 A DOLMADI İSE SEÇMELİ DERSLER İLE BU KREDİYİ TAMAMLAYACAKSINIZ. BİR DAHAKİ DÖNEM YİNE AYNI METODU KULLANIP DERS SEÇİMİ YAPACAKSINIZ VE GÖRECEKSİNİZ Kİ ORTAK DERSLER YAVAŞ YAVAŞ AZALIYOR.

BEN SİZE MUAF OLMAYI PEK TAVSİYE ETMEM. EĞER NİYETİNİZ 8 DÖNEMDE MEZUN OLABİLMEKSE. GAYRET EDİP GEÇMEYE BAKIN. YOKSA DÖNEMİNİZ UZAR. ÇALIŞTIKTAN SONRA BAŞARABİLİRSİNİZ.
Kripton Allahrazı olsun çok güzel anlatmışsın derdimiz... Bende bu konudacevap yazarken bir hayli zorlanıyordum. teşekkürler
Unutma!Yalnız başına beni yıkabilen tek kişi sensin.

Anneliğin mukaddesliği gece yarısı uyandığı uykudadır.

Deliyi adam edemeyiz ama adamı deli ederiz!

Dost acı söyleyen değil,acıyı tatlı dille söyleyebilendir!

Ya insana gül ver yada gülüver.

“Kendinizi Tanıtın” sayfasına dön