Fıkra Dünyası

Fıkralar, Komik Hikayeler...
Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Fıkra Dünyası

Mesaj gönderen Ceros » 07 Şub 2012, 15:02

İki aile varmış ve her iki ailenin de birer kız çocuğu varmış. Bir gün misafirlikte sohbete başlamışlar;

-Eee sizin kızdan ne haber?..

-Valla işte ne olsun biliyorsunuz işe girdi geçen sene. Başını kaşıyacak vaktiyok. İlk başlarda geceleri fazla mesai yapıyordu. Sonra hafta sonları da çalışmaya başladı. Patronu çok sevmiş her işi ona veriyormuş. Derken Ankara seyahatleri başladı. Bizimki çanta sekreter gibi patron nereye o oraya. Sonra Paris seyahatleri filan en sonunda bu iş böyle olmayacak dediler, patronu ev tuttu. Deli gibi çalışıyor evladım. Eee , peki sizinki ne alemde ?

-Valla bizimki kötü yola düştü ama ben sizin kadar güzel anlatamıyorum :))

:lol: :lol:

Kadınlar hiç de karmaşık değil, sadece aşk istiyorlar, bir de ilgi, bir de şefkat, bir de çiçek, bir de anlayamadığınız bir kaç şey daha..

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Re: Fıkra Dünyası

Mesaj gönderen Ceros » 07 Şub 2012, 15:04

:mrgreen:
Karadeniz'de bir camide hoca vaaz veriyormuş.
-Ey cemaat camimizin tadilat için 100 şuraya, 200 şuraya, 200 de şuraya toplam 500 ytl ye ihtiyacımız vardır.
Köydede herkes gurbette olduğundan ancak 300 TL toplarlar.
-Ey cemaat 300 topladık 200 açıgımız var.
Ne yapacaz ne edeceğiz diye cemaate sorarken cemaatten lazın biri seslenir;
"Hocam zarar ediyusak kapatalım camiyi"

:lol:

Kadınlar hiç de karmaşık değil, sadece aşk istiyorlar, bir de ilgi, bir de şefkat, bir de çiçek, bir de anlayamadığınız bir kaç şey daha..

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 07 Şub 2012, 15:07

Delinin biri bir gün doktoruna gider ve iyileştiğini söyleyerek serbest bıraklımasını ister. Bunun üzerine doktor:
-Sana bir soru sorucağım doğru bilirsen burdan çıkarsın. Deli:
-Peki anlaştık sor sorunu. Doktor:
-Sen 10 katlı bir binanın tepesine çıksan bende aşağıda bir bardak su tutsam.Şimdi aşağıya atlar mısın atlamaz mısın? Deli:
-Niye atlayım ben delimiyim der? Doktor içinden adamın gerçekten iyileştiğini düşünür ve neden diye sorar. Deli:
-Ya bardağı çekersen : ))

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 07 Şub 2012, 15:30

Adamın biri arkadaşıyla yemek yerken "Kolumun ağrısından ölüyorum" diye dert yandı.Arkadaşı da "Ilerde köşedeki marketin önüne yeni bir bilgisayarli cihaz koydular.Üç dolara bir jeton alıyorsun , yanında getirdiğin idrar örnegini açılan kapaktan içeri veriyorsun, on saniye sonra neticeyi ve tedavi için yapman gerekenleri ögreniyorsun"demiş.
Adam hemen idrarını bilgisayara vermiş.10 saniye sonra yazılı olarak cevap gelmiş: "Kolunuzda bir cins eklem agrisi olan Teniselbo oluşmuş. Sıcak tutun, ağır işlerden kaçının, iki haftada düzelecek" Adam, muzurca bu akıllı cihazi nasıl aldatalabileceğini düşünmüş.Bir miktar çesme suyuna köpeginden alınmış bir kılı koymuş, üstüne karısının ve kızının idrar örneklerini eklemiş. cihaza
atmış. 10 saniye sonra yazılı yanıt gelmiş:
1. Çesme suyunuz çok kireçli. Bir filtre cihazi almayı düşünün.
2. Köpeğinizde kene var.Eczaneden özel bir şampuan alıp köpeğinizi yıkayın.
3. Kızınız kokain bağımlısı.Bir psikiyatri kliniğine yatırın.
4. Karınız hamile. İkizler sizden degil. İyi bir avukat bulun.
5. Kendinizi bu yolla tatmin etmeyi bırakmazsanız kolunuz iyileşmez:))

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 07 Şub 2012, 17:00

Karı-koca sohbet ediyorlarmış….
Kadın;
-Ölürsem evlenir misin kocacım ?
-Evlenmem tabiki yapar mıyım öyle şey aşkolsun
-Evlenirsin, evlenirsin demiş kadın..
.Adam şöyle bi düşünmüş;
-Belki evlenirim, çocuklar ortada kalmasın diye demiş.
Kadın;
-Pekiiii, ona da bana yaptığın gibi mantı yaparmısın ?
Adam cevap vermiş;
-Yok yapmam… O mantı sevmiyor…:))

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 07 Şub 2012, 19:56

:lol: :mrgreen: :lol:

Okula yeni bir din öğretmeni atanmış. Sınıfta kendini tanıtmış.
Hoca: Ben de sizleri yavaş yavaş tanıycam artık. Mesela oğlum senin adın ne demiş
Öğrenci : Fatih
Hoca: hadi bi fatiha oku da dinleyelim
Ögrenci güzelce okumuş fatihayı.
Hoca: kızım senin adın ne?
Ögrenci: kevser hocam.
Hoca: hadi sen de bir kevser duası oku da dinleyelim.
Ögrenci okumuş.
Hoca yürürken köşeye sinmiş bir öğrenci görmüş
Hoca: oğlum senin adın ne?
Ögrenci: Hocam benim adım yasin ama arkadaşlar bana kısaca sübhaneke derler.

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 08 Şub 2012, 21:30

Adamın biri kafeye gelir ve bir kola içer.
Garson hesabı almaya geldiğinde fiyatı sorar.
Kola fiyatının 2.60 lira olduğunu öğrenir ve yirmi altı tane on kuruşu üstüste dizer. Garson tam parayı alacakken, bir vuruşta hepsini yere saçar.
Birşey diyemeyen garson içinden söylene söylene paraları toplamaya başlar.
Ertesi Gün aynı adam, aynı garsondan bir kola ister.
Hesabı öderken aynı şekilde yirmi altı tane on kuruşu üstüste dizer.
Garson tam parayı alacakken, yüne bir vuruşta hepsini yere saçar.
Garson çok sinirlenir fakat birşey diyemez ve paraları toplamaya başlar.
Bir sonraki gün aynı adam aynı kafeye tekrar gelir ve yine bir kola içer.
Fiyatı sorar garsona. Neler olacağını bilen garson bezgin bir şekilde:

- 2.60 TL. diye cevap verir.

O da ne?.. Adam cebinden bir 5 TL çıkarıp uzatır garsona.
Garson büyük bir keyifle yirmi dört tane on kuruşu üstüste dizer ve tam adam alacakken öncekilerden çok daha kuvvetli bir vuruşla paraları kafenin içine saçar. Adam hiç istifini bozmaz. Cebinden iki tane daha on kuruş çıkarıp atar diğer paraların arasına:

- Boşver... Bir kola daha ver bana..." :))

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 08 Şub 2012, 21:31

Karadenizde köyün birinde bir çukur varmış ve pek çok kişi içine düşüp yaralanıyormuş.Köyün ileri gelenlerinden 3 kişi toplanmış ve çözüm aramaya başlamışlar.Birincisi demiş ki:
- Çukurun yanında bir ambulans beklesin ve düşenleri hemen hastaneye yetiştirsin..
Diğeri:
- Çukurun yanına hastane kuralım, böylece hastaneye götürmek için zaman kaybetmeyiz..
Sıra Temel' e gelmiş:
+ Ula hiç kafanız çalışmay, habu çukuru kapatalum ve hastanenin yanında bir çukur açalum da :))

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 13 Şub 2012, 00:41

Padişahın biri,
- Bana yalan söyleyebilene bir küp dolusu altın vereceğim!
demiş. Yalancılar, hemen saraya koşuşturup başlamışlar yalana;
- Bir kuş, aslanı kapıp yuvasına götürdü.
- Bunun neresi yalan?.. Kuş kartaldır, Arslan da kuzu kadar minik bir yavru. Kaptı mı götürür tabii!..
…- Komşu ülkede bir eşeği kral yaptılar!..
- Ülkenin kralı, pencereden bakınırken tacını düşürmüş. Taç da pencerenin altındaki eşeğin başına geçmiş. Taç kimin kafasındaysa, kral odur tabii!..
- Padişahım, ben gökyüzüne bir ok attım. Altı ay sonra geri döndü!
- Senin ok bir ağacın üstüne düşmüştür. Ağaç, sonbaharda yapraklarını dökünce, takılacak yer bulamayıp yere inmiştir.
Böylece padişah, her yalana gerçek bir bahane bulmuş ve kimse padişaha bu yalandır dedirtememiş. Ama bir gün bir Kayserili gelmiş;
- Padişahım, sen benim babamdan borç olarak bir küp dolusu altın almıştın. Şimdi geri almaya geldim. Yalandır dersen ödülümü ver. Yalan değil dersen borcunu öde!.. :)

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 13 Şub 2012, 00:42

İki akıl hastası havuzun başına gelirler, biri hemen havuza atlar, suyu içer, azıcık içtikten sonra tükürür bunu gören diğer akıl hastası:

“Ne yaptın sen şimdi?” der.

Havuzdaki hasta:

“Geçen gün iki şeker atmıştım, tatlı oldu mu diye bakıyordum ama olmamış.” der.

Dışardaki hasta:

“Sen deli misin nesin yahu, karıştırsana… :))

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 13 Şub 2012, 00:43

ineği hastalanan temel şaşırmış bir halde dursun'u arar ve 'ula dursun senun ineğun hastalanduğunda ne yaptun'
dursun 'tuzruhi verdum' temel hemen telefonu kapatır koşarak ineğine tuzruhu verir biraz sonra da inek ölür ve tekrar dursun'u arar ' ula dursun habu inek öldi' dursun: ' he benumki da ölmişidi.' :))
:lol:

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 13 Şub 2012, 21:14

Kayserili Tuhafiyeci dükkanından geçimini sağlayabiliyor, bir köşede üç bes kuruş da biriktirebiliyordu.

Günün birinde sağındaki dükkan boşaldi, derken orası da tuhafiyeci oldu. Sonra solunda bir tuhafiyeci daha… Rekabet başladı, işleri
kötüye gitti.

Ama sonunda bir çözüm yolu buldu :

Sağındaki komşusu, dükkanının üzerine, gerçek ucuzluk burada yazdırmıştı.

Solundaki, en büyük tuhafiye magazası, yazılı bir bez asmıştı.

Bizimki,
ikisinin ortasina şu yazıyı koydurdu :

Magazaya buradan girilir. :))

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 13 Şub 2012, 21:15

temel ile dursun iki katli bina yaparlar. birinci kati tamamladıktan sonra evleri olmadığı için orada kalmaya karar verirler.

yaz mevsimi olduğundan yattıkları yere sivri sinekler dolar. bunlar da sineklerin kendilerini sokmaması için yorganı başlarına kapatırlar.

günlerden bir gün yine yatma zamanı gelince odaya ateş böcekleri girer. bunlar her zamanki gibi başları yorganın içine gömülü şekilde yatarlarken
temel bir ara başını dışarı çıkarıp ateş böceklerini görünce tekrar aceleyle yorganın içine gömülür.

dursunu dürter ve ona; "ula, ula dursun! sivrisinekler ellerinde fenerle bizi ariler" :)

Kullanıcı avatarı
nivli_83
Doktor

Mesaj gönderen nivli_83 » 13 Şub 2012, 22:12

Ceros yazdı:Adamın biri arkadaşıyla yemek yerken "Kolumun ağrısından ölüyorum" diye dert yandı.Arkadaşı da "Ilerde köşedeki marketin önüne yeni bir bilgisayarli cihaz koydular.Üç dolara bir jeton alıyorsun , yanında getirdiğin idrar örnegini açılan kapaktan içeri veriyorsun, on saniye sonra neticeyi ve tedavi için yapman gerekenleri ögreniyorsun"demiş.
Adam hemen idrarını bilgisayara vermiş.10 saniye sonra yazılı olarak cevap gelmiş: "Kolunuzda bir cins eklem agrisi olan Teniselbo oluşmuş. Sıcak tutun, ağır işlerden kaçının, iki haftada düzelecek" Adam, muzurca bu akıllı cihazi nasıl aldatalabileceğini düşünmüş.Bir miktar çesme suyuna köpeginden alınmış bir kılı koymuş, üstüne karısının ve kızının idrar örneklerini eklemiş. cihaza
atmış. 10 saniye sonra yazılı yanıt gelmiş:
1. Çesme suyunuz çok kireçli. Bir filtre cihazi almayı düşünün.
2. Köpeğinizde kene var.Eczaneden özel bir şampuan alıp köpeğinizi yıkayın.
3. Kızınız kokain bağımlısı.Bir psikiyatri kliniğine yatırın.
4. Karınız hamile. İkizler sizden degil. İyi bir avukat bulun.
5. Kendinizi bu yolla tatmin etmeyi bırakmazsanız kolunuz iyileşmez:))

hahahahahhahaha
herşeyi bilmen gerekmez..haddini bil yeter !!

Kullanıcı avatarı
Ayşe qüL
Doçent

Mesaj gönderen Ayşe qüL » 13 Şub 2012, 22:59

:lol: :lol: :lol:
Albendende bitane fıkra ama nedense ben gülemedim daha çok ürktüm yawhh

Adam evine telefon acar, telefonu yabancı bir bayan acar.
Adamkarşıdaki sesi duyunca şaşırır, bayana ...sorar:

- "Sen kimsin?" Kız cevaplar:
- "Evin hizmetçisiyim."
... ... - "Iyi de bizim hizmetçimiz yok ki!"
- "Evin hanımı beni bu sabah işe aldi."
- "Ya. Öyle mi? Ben de evin beyiyim. Hanımı cağırır mısın?"
- "Hanımınız şu an yatak odasında kocası sandığım bir adamla beraber."
Adam şaşırır, sinirlenerek,
- "Elli bin dolar kazanmak istermisin?" Kiz,
- "Tabii ki isterim.Kim istemez..."
- "O zaman çekmeçedeki silahı al, yukarı çıkıp o cadi ile o sümsük herifi vur!"
Once ayak sesleri duyulur, sonra iki el silah sesi. Hizmetçi telefona geri gelir:
- "Öldürdüm efendim, cesetleri ne yapayım?" Adam,
- "Cesetleri havuza at." Kadın duraklar:
- "Ama burada havuz yok ki?" Adam bir süre düşünür ve cevap verir:
- "Orası 248 43 41 değil mi?
- "Hayır!!!!!
- "Pardon! Yanlış numarayı aramışım :D
Ve AŞK insanın alnına
dokundu

Sübhanel Rabbiyel Ala

“Fıkralar” sayfasına dön