AOBP notuna yeni düzenleme

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
Kullanıcı avatarı
maybeoneday
Uzman

Re: AOBP notuna yeni düzenleme

Mesaj gönderen maybeoneday » 01 Mar 2012, 20:54

Ceros yazdı:Yani bir nevi bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete :lol:
aynen :) yapacak pek fazla birşey yok. herşey calışmaklada olmuyor birazda şansın iyaver gidecek bu hayatta..

konuyla alakalı degil pek ama ben plansız yaşamayı severim. cünkü planlı yaşadıgın da planlar suya gidince insan haliyle üzülüyor herşeye hazırlıklı plansız yaşam tercihim.. genel plan gelecek planı hariç ;)

Dışımdaki merhametimle oyun oynamayın ki , içimdeki şeytan hayatınızı lunaparka çevirmesin ;)

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 01 Mar 2012, 20:58

Tabii uzun vadeli planlar yapılmamalı ne olacağı belli olmaz.. =)) Ama bazı şeyleride körü körüne yaşamamak lazım. Özelliklede okul konusunda.

Kadınlar hiç de karmaşık değil, sadece aşk istiyorlar, bir de ilgi, bir de şefkat, bir de çiçek, bir de anlayamadığınız bir kaç şey daha..

Kullanıcı avatarı
maybeoneday
Uzman

Mesaj gönderen maybeoneday » 01 Mar 2012, 21:10

coğu şeyi yaşayarak öğrenebilirsin. körü körüne sevmeyeceksin dior ya şair.. körü körüne yaşadığın yaşattıgın şeylerden ders cıkarmasını bileceksin..
Dışımdaki merhametimle oyun oynamayın ki , içimdeki şeytan hayatınızı lunaparka çevirmesin ;)

Resim

Resim

Resim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 01 Mar 2012, 22:59

Şuan ki sistemde en düşük AOBP 15, en yüksek ise 75. Yeni sistem eğer bu haliyle yasalaşırsa büyük haksızlık bence. Bir öğrenci didinip, çabalasın okul birincisi olacak kadar, 60 puan alsın, diğer tembellikte sınır tanımasın ve yine iyi bir puan olan 30 puan alsın. Böyle sistem olmamalı. Bunlardan önce saçma sapan bir sistem olan YGS-LYS sınavlarını kökünden değiştirmeliler. Bu sınavlar öğrencileri başarısını veya başarısızlığını değil, dersaneye gidip ne kadar para akıttığını ölçüyor ancak. Parası olmayanın suçu ne?..
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
E-mine
Doktor

Mesaj gönderen E-mine » 01 Mar 2012, 23:52

Haksızlık buu :(

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 02 Mar 2012, 00:02

:shock: Çalışmayanlar için iyi haber ama diğerleri için biraz mağdur edici. Daha kaç değişiklik getirilcek bakalım. Ya ne yapmaya çalışıyorlarsa direk devreye soksalar yavaş yavaş işkence yapar gibi ne bu.

Kadınlar hiç de karmaşık değil, sadece aşk istiyorlar, bir de ilgi, bir de şefkat, bir de çiçek, bir de anlayamadığınız bir kaç şey daha..

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 02 Mar 2012, 00:14

Of Allahım bu nedir yani müjdemi derken kabusa dönüyor işin sonu, bu sistemi hiç anlamıyorum anlmadığım içinde her defasında daha çok daha çok çalışmaktan başka çaremiz yok gibi geliyor.

Sınav sistemi değişmeli derken sınavların kaldırılmasını kastetmiyorsun değil mi? Sınavsız sistemde; okullara kayıt yaptırılırken dökülen masraftan kat kar fazlasını öğrenciyi mezun edecekleri vakit alırlar, esas o zaman vay parası olmayan öğrencinin haline bu sistemde başarılı bir öğrenci hiç değilse emeği ile -burs vs.- bir yerlere gelebilirken o şekilde hiç bir yere giremez...

Bir de Yeterlilik Sınavı diye birşeyden bahsediyorlardı liseden mezun olduktan sonra girilecek olan, bu sınavı geçemeyeni YGS-LYS ye almıycaklarmış deniliyor galiba bütün bunlar sistemde köklü değişiklikler yapılacağını gösteriyor... Allah sonumuzu hayretsin...

Kullanıcı avatarı
maybeoneday
Uzman

Mesaj gönderen maybeoneday » 02 Mar 2012, 01:44

Ceros yazdı::shock: Çalışmayanlar için iyi haber ama diğerleri için biraz mağdur edici. Daha kaç değişiklik getirilcek bakalım. Ya ne yapmaya çalışıyorlarsa direk devreye soksalar yavaş yavaş işkence yapar gibi ne bu.
işin içine para girince işler değişir arkadaslar ! akp ve cemaat dağılın :) ya saka bi yanada bu memlekette parası olmayana hiçbirşey yok gibi birşey hani. valla eskiden calısmayanlardandım işime gelirdi şimdi calıssamda calısmasamda sisteme ayak uydurcaz sonucta bu sistemin içinde ayakta duran kazanır akıllı olmak lazım. en iyisi çalışmamak 30 puan hayli hayli gelecek niye yırtayım ki yani postu :D

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
maybeoneday
Uzman

Mesaj gönderen maybeoneday » 02 Mar 2012, 01:46

kardelen198 yazdı:Of Allahım bu nedir yani müjdemi derken kabusa dönüyor işin sonu, bu sistemi hiç anlamıyorum anlmadığım içinde her defasında daha çok daha çok çalışmaktan başka çaremiz yok gibi geliyor.

Sınav sistemi değişmeli derken sınavların kaldırılmasını kastetmiyorsun değil mi? Sınavsız sistemde; okullara kayıt yaptırılırken dökülen masraftan kat kar fazlasını öğrenciyi mezun edecekleri vakit alırlar, esas o zaman vay parası olmayan öğrencinin haline bu sistemde başarılı bir öğrenci hiç değilse emeği ile -burs vs.- bir yerlere gelebilirken o şekilde hiç bir yere giremez...

Bir de Yeterlilik Sınavı diye birşeyden bahsediyorlardı liseden mezun olduktan sonra girilecek olan, bu sınavı geçemeyeni YGS-LYS ye almıycaklarmış deniliyor galiba bütün bunlar sistemde köklü değişiklikler yapılacağını gösteriyor... Allah sonumuzu hayretsin...
eğer bahsettiğin gibi yeterlilik sınavı olursa çiramizi yaktılar :D tabi alt yapısı olanlar için skıntı degil ama aöl' öğrencisi için bu sınav bi hayli skıntılı. cünkü ben en son girdiğim sınavda full ceksem bile bi kaç ay içinde unutuyorum. dier sınavın derslerine yogunlaşıyorum zaten dershaneye gitmiyorum. skıntı ki ne skıntı

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 02 Mar 2012, 14:44

Yeterlilik Sınavı getirilirse direkt olarak sistemin dışına itildiğimiz hissi uyanır bende :(

ferda_efsa
Uzman

Mesaj gönderen ferda_efsa » 02 Mar 2012, 15:08

ben bu senen ygs yapacak olanlardanım bana kaç vericekki okul diploma notumda belli 71,06 geldi düşük ama kaç gelir burdan ortaöğretim puanımı deniyo ona ondan kaç vercekler bana kafam yatıyor gibi 20 net türkçe yapsam ve 200 puan olsa bide okul 70 puan verse 270 bide zaçık ouycam üstüne 4 yıllıkta gözüm yok 2 yıllıkta yeticekk galiba ben fazla karamsardımm artıkk hayal kuaryımmı bende ünili olcam diye sayıklamayay başliyımmı

Kullanıcı avatarı
maybeoneday
Uzman

Mesaj gönderen maybeoneday » 02 Mar 2012, 17:02

ferda_efsa yazdı:ben bu senen ygs yapacak olanlardanım bana kaç vericekki okul diploma notumda belli 71,06 geldi düşük ama kaç gelir burdan ortaöğretim puanımı deniyo ona ondan kaç vercekler bana kafam yatıyor gibi 20 net türkçe yapsam ve 200 puan olsa bide okul 70 puan verse 270 bide zaçık ouycam üstüne 4 yıllıkta gözüm yok 2 yıllıkta yeticekk galiba ben fazla karamsardımm artıkk hayal kuaryımmı bende ünili olcam diye sayıklamayay başliyımmı
arkadasım sen mezun oldunmu diploma notunu mezun olmadanmı tahmin ediyosun 71.06 ? sen türkçeden 20 netle nasıl 200 puan almayı düşünüyon onuda anlamış degilim acıkcası.. en az 30 net türkçeden sözelcisin heralde matdan 5 yada 10 net dierlerindende 10 tane net cıkarsan anca 200 alırsın sayısaldan matdan 5 10 tane net cıkarmadan 200 ü aşman biraz zor.. bide okulun suan 70 puan vereceği garantimi ? ayrıca suanda baraj 180 diye biliyorum 270 alırsan hayli hayli 4 yıllık biyere yerleşirsin mesela beden eğitimi öğretmenliği besyo gibi ! benim kafamdaki bölüm beden eğitimi öğretmenliği .

Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
maybeoneday
Uzman

Mesaj gönderen maybeoneday » 02 Mar 2012, 17:03

kardelen198 yazdı:Yeterlilik Sınavı getirilirse direkt olarak sistemin dışına itildiğimiz hissi uyanır bende :(
dua et getirilmesin getirilse bile aöl' sınavları gibi kolaya yakın olsun. ne diyelim. şimdiden birşey söylemek zor ama olursa bizim için skıtı olacağı kesin..

Resim

Resim

Resim

alpkurt1650
Uzman

Mesaj gönderen alpkurt1650 » 02 Mar 2012, 17:50

arkadaşlar bu yeni çıkan aobp hesaplama her ne kadar haksızcada olsa aöl öğrencileri ve düz liselilere yaradı ama her ne kadar bu yasa bana ve aöl öğrencilerine yaramış olsada ben haksızlığın yanında yer almam önemli olan bu cümleyi diyebilmektir

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 02 Mar 2012, 19:47

kardelen198 yazdı:Of Allahım bu nedir yani müjdemi derken kabusa dönüyor işin sonu, bu sistemi hiç anlamıyorum anlmadığım içinde her defasında daha çok daha çok çalışmaktan başka çaremiz yok gibi geliyor.

Aslında sınavlar kalksın demiyorum. Kalabalık bir ülkeyiz ve herkese yetecek üniversite kontenjanı yok. Ama dersane denen yerlere sinir oluyorum. Dersane varsa bir ülkede, ve bu kurumlara gitmeyen iyi bir yere yerleşemiyorsa, o ülkede eğitim "0"dır. O zaman çocuklar gitmesin okula, haftaiçi parası olan dersaneye gitsin, üniversiteye hazırlanamadığı okula sırf diploma almak için gidilmesin. Bu yüzden dersanelere acil bir çözüm bulunmalı. Sınav sistemi de bir çözüm bulunarak mantıklı bir hale getirilmeli. Ülkede birçok akademisyen var, ben üretemem buna bir çözüm ama onlar en adil çözümü bulsunlar...
ferda_efsa yazdı:ben bu senen ygs yapacak olanlardanım bana kaç vericekki okul diploma notumda belli 71,06 geldi düşük ama kaç gelir burdan ortaöğretim puanımı deniyo ona ondan kaç vercekler bana kafam yatıyor gibi 20 net türkçe yapsam ve 200 puan olsa bide okul 70 puan verse 270 bide zaçık ouycam üstüne 4 yıllıkta gözüm yok 2 yıllıkta yeticekk galiba ben fazla karamsardımm artıkk hayal kuaryımmı bende ünili olcam diye sayıklamayay başliyımmı
71.06 düşük bir diploma notu mu sence? Gayet yüksek bir puan. Kaç AOBP gelir bilinmez ama 50-55 gibi gelirse bile iyi bir puandır bu. 70 puan vermez ama. Açık okuyacaksın ve 2 veya 4 yıllık kontenjansız kazanmaman mümkün değil. Sadece AÖL'den kalma birikim bile yeter. Kontenjanlı bir bölüm istersen biraz daha çalışırsın. Yukarıda yazdığın netlerle gelir istediğin bölüm merak etme...

Bu arada kusura bakma, sözümü tutacağım ama inan başımı kaşıyamıyorum...
En son emrahk tarafından 03 Mar 2012, 14:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön