Ankara'da sokak köpeği katliamı

Dünya'dan ve Türkiye'den en son haberler...
Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Ankara'da sokak köpeği katliamı

Mesaj gönderen Ceros » 02 Nis 2012, 21:16

ResimResim
Ankara'da geçen hafta bir kişinin sokak köpekleri tarafından parçalanarak öldürüldüğü yönündeki haberler üzerine kimliği belirsiz kişiler köpeklere yönelik vahşi bir katliama girişti.

Ankara’da 7 köpeğe tecavüz edilerek yakılıp telef edildiğini belirten Hayvan Hakları Federasyonu üyeleri, Ankara Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunarak, sorumluların bulunmasını istedi.
Ankara Eryaman'da, sabah 08.00 sıralarında Tunahan Mahallesi'nde spor yapmak için dışarı çıkan İran uyruklu emekli öğretmen Majid Yahyakhani (60), 8-9 köpeğin saldırısına uğrayarak hayatını kaybettiği haberi ardından bir köpeğe önce tecavüz edilmiş, makata yakın yerde delik açılmış, sonra dayakla boynu kırılmış ve 'hala ölmedi' diye yakılmıştır. Yine olay yerinde bir başka köpek zehirlenerek öldürülmüştür. Son 3 gün içinde ise ilçede 7 köpek aynı şekilde işkence edilerek öldürülmüştür. Tüm bunlar şüphe çekicidir.

Haberin devamını buyrun burdan okuyun :arrow: http://haber.mynet.com/ankarada-sokak-k ... 98-guncel/

Söyleyecek söz bulamıyorum.Bu ne insanlığa ne de müslümanlığa sığar! Nasıl canilermiş ki bunlar çığırından çıktı dünya. Böyle birşey olamaz. Umarım cezasız kalmaz diyeceğim ama yine yaptıkları yanlarına kalacak. Hak yerini yine bulmayacak "en azından bu dünyada"
Arkadaşlar bunu sizle paylaşıyorum ki yolda sokakta herhangi biryerde sokak hayvanlarına kötü davranan veya çocukların farkında olmadan eğlence amaçlı hayvanlara zarar verdiğini görürseniz mutlaka müdahele edin. Onlarda can. Bu vahşeti yapan insanlarla aynı ülkede yaşadığım aynı dili paylaştığım için kendimden utanıyorum.

Kadınlar hiç de karmaşık değil, sadece aşk istiyorlar, bir de ilgi, bir de şefkat, bir de çiçek, bir de anlayamadığınız bir kaç şey daha..

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Re: Ankara'da sokak köpeği katliamı

Mesaj gönderen Doçent » 02 Nis 2012, 22:42

tek kelimeyle vahşilik bunu yapanlar insan olamaz...gerçi görüyoruz sokaklarda köpeklere tekme atan çocuklar bakıyorum acaba hayvan kim diye düşünüyorum....tepkisiz kalmayalım
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
serena
Uzman Doktor

Mesaj gönderen serena » 03 Nis 2012, 00:40

nasıl insan bunlar bugun bunları hayvanlara yapanlar yarın insanlara yapar
Umutsuzluga kapılmak mutsuzluğa kapı aralar içinde besledigin umut seni hayata bağlar

murattt

Mesaj gönderen murattt » 03 Nis 2012, 02:47

İran lı bir adam ölmüş nasıl öldügüde, apaçık tartışmaya açık. Sözde adamı kopekler ısırmak suretiyle yiyerek öldürmüş. Bu da zaten biçare, Doğal ortamından uzak yaşayan, hayvanların üstüne yıkılmış. Haklı olunsa bile kimseye hayvan katliamı yapabilme hakkı vermez diye düşünüyorum. Bu katliamı yapanların çok acil psikolojik tedavi görmeleri gerektigine inanıyorum. Cerene katılmamak elde değil bende utanıyorum. Utanması gerekenler gerile gerile gezerken

Kullanıcı avatarı
Ayşe qüL
Doçent

Mesaj gönderen Ayşe qüL » 03 Nis 2012, 09:47

ay inanmıyorum sabah sabah içim ürperdii...Allahım sen akıl fikir ver bu insanlara...Zavallı hayvancağızların suçu ne.... :(
Ve AŞK insanın alnına
dokundu

Sübhanel Rabbiyel Ala

Kullanıcı avatarı
Eflâ
Uzman

Mesaj gönderen Eflâ » 03 Nis 2012, 13:00

Olayın Eryaman'da olması çok korkuttu beni.. Orada saldırgan köpeğe hiç rastlamamıştım. :roll:
İnsan demeye dilimin varmadığı yaratıklara gelince; içinde biraz olsun Allah korkusu olmayanların neler yapabileceğini görüyoruz..
Ama sonları daha beter olur orası kesin.

Onunla gülmek dünyanın en güzel şeyidir, siz bilmezsiniz. (:

Aöl MEZUN!

Aöf - Kamu Yönetimi

Kullanıcı avatarı
efecan
Asistan

Mesaj gönderen efecan » 03 Nis 2012, 13:44

Bende Ankara'da yaşayan bir hayvan sever olarak bunu yapanları şiddetle kınıyorum...bunu yapanlar insan olamaz...
En son efecan tarafından 03 Nis 2012, 15:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Mezun

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 03 Nis 2012, 15:21

Yanlış anlaşılmak istemem ama ERYAMANI'ı bilenler bilir orada pek bu tarz olaylara karışıcak kimse yaşamıyordur diye düşünüyorum... :roll: Bunu yapanlar tek kelimeyle İNSAN olamaz...

Kullanıcı avatarı
Ceros
Doçent

Mesaj gönderen Ceros » 03 Nis 2012, 15:29

kardelen198 yazdı:Yanlış anlaşılmak istemem ama ERYAMANI'ı bilenler bilir orada pek bu tarz olaylara karışıcak kimse yaşamıyordur diye düşünüyorum... :roll: Bunu yapanlar tek kelimeyle İNSAN olamaz...
Eflâ yazdı:Olayın Eryaman'da olması çok korkuttu beni.. Orada saldırgan köpeğe hiç rastlamamıştım. :roll:
İnsan demeye dilimin varmadığı yaratıklara gelince; içinde biraz olsun Allah korkusu olmayanların neler yapabileceğini görüyoruz..
Ama sonları daha beter olur orası kesin.
Daha önce yaşadım Eryaman'da arkadaşımla ben duyunca daha bir şaşırdık Eryaman güya Ankaranın en nezih semtlerinden biri sözde. Böyle bir olayın orda geçmesi de daha bir tuhaf.

Kadınlar hiç de karmaşık değil, sadece aşk istiyorlar, bir de ilgi, bir de şefkat, bir de çiçek, bir de anlayamadığınız bir kaç şey daha..

canerimo
Doktor

Mesaj gönderen canerimo » 04 Nis 2012, 19:18

Ovv oh my God.! Ne biçim bir şehirde yaşıyormuşumda haberim yok.
"İnsanlık da Nasip, Kısmet..."

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ- 4 YILLIK (ALAN YOK)
MEZUN- MEZUNİYET TARİHİ: 14/09/2015
DÖNEM: 10 KREDİ: 196
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ- YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ (LİSANS-4YILLIK)

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 03 Haz 2012, 21:32

Twitter da takip ettiğim barınaklar vasıtası ile öğrendim bu durumu gerçekten içim geçti artık bu devirde olacak iş değil akılları beyinleri ne ile dolu bunları yapan insanların tahmin edemiyorum.

“Genel ve Güncel Konular, Son Dakika Haberlerleri” sayfasına dön