YGS SONUÇLARINIZ NASIL ARKADAŞLAR

Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT) Hakkında Herşey
Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

YGS SONUÇLARINIZ NASIL ARKADAŞLAR

Mesaj gönderen kripton » 20 Nis 2012, 16:20

Ben çözdüğüm tüm denemelerin çok altında yapmışım tahmin ettiğim gibi.

TÜRKÇE 27 DOĞRU 6 YANLIŞ
SOSYAL 25 DOĞRU 9 YANLIŞ
MATEMATİK 1 DOĞRU 0 YANLIŞ
FEN 7 DOĞRU 5 YANLIŞ

Önceden de dediğim gibi fen e çok bozuldum. En az 10-11 net yapıyordum :(

Ama nasip tabi. Umarım sizlerde istediğiniz sonuçlarla karşılaşmışsınızdır. Toplam 60 doğru. Yanlışları çıkınca 55 kalıyor :D

Resim

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: YGS SONUÇLARINIZ NASIL ARKADAŞLAR

Mesaj gönderen kripton » 20 Nis 2012, 16:25

Bir de ben şunu anlamadım. Biz sınava 4 katagoride girdik. Ama sonuçlarda ygs 1-2-3-4-5-6 var. Bu sayılar hangi derslere( ya da neye ) denk geliyor anlamadım :?:
Resim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 20 Nis 2012, 16:42

Herkese hayırlı olsun;

Sözel düşünenler, YGS-1 ve YGS-2 puanını dikkate almasın, bu puan türleri sayısaldır. YGS-5 ve YGS-6 eşit ağırlık, YGS-3 ve YGS-4 ise sözeldir...

YGS-1 ve YGS-2 = Sayısal isteyenler için
YGS-3 ve YGS-4 = Sözel düşünenler için
YGS-5 ve YGS-6 = Eşit ağırlık düşünenler için kısaca.

Edit: ÖSYM AOBP sistemi değişmiş eski sisteme göre yazdıklarımı sildim..
En son emrahk tarafından 31 May 2012, 04:03 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 20 Nis 2012, 17:29

Emrahk güzelmiş senin sonuçlar. Benim de en yüksek ygs-3 280 gelmiş. Açıklamaların için teşekkürler
Resim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 20 Nis 2012, 17:35

kripton yazdı:Emrahk güzelmiş senin sonuçlar. Benim de en yüksek ygs-3 280 gelmiş. Açıklamaların için teşekkürler
Bu sene evet bekliyordum ama harika puan değil tabi ki.. Dersaneye gidenler en az 400 alıyorlar. Neyse sağlık olsun, çalışmadan bunu almak güzeldi.. :)

Bu arada girecek misin LYS'ye?
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

byMRZ
Uzman Doktor

Mesaj gönderen byMRZ » 20 Nis 2012, 18:08

ya ben sınavdan sonra baktıgımda turkceden 20 netım vardı 12 faln cıktı burada hıc bekledıgım benım hesapladıgım gıbı cıkmadı en yuksek 163 ya :( :(

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 20 Nis 2012, 18:12

byMRZ yazdı:ya ben sınavdan sonra baktıgımda turkceden 20 netım vardı 12 faln cıktı burada hıc bekledıgım benım hesapladıgım gıbı cıkmadı en yuksek 163 ya :( :(
Saat 16.00'da "aday işlemleri" bölümünde sınavdaki cevap kağıdını ve soru kitapçıklarını yayınlayacakmış ÖSYM, oradan bakarsın bir yanlışlık var mı diye.

163 aldığın için, 2 veya 4 yıllık kontenjansız bir AÖF bölümü tercih edebilirsin...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 20 Nis 2012, 18:15

emrahk yazdı:
kripton yazdı:Emrahk güzelmiş senin sonuçlar. Benim de en yüksek ygs-3 280 gelmiş. Açıklamaların için teşekkürler
Bu sene evet bekliyordum ama harika puan değil tabi ki.. Dersaneye gidenler en az 400 alıyorlar. Neyse sağlık olsun, çalışmadan bunu almak güzeldi.. :)

emrahk girmeyeceğim sanırım. Zaten ygs ye de çalışmadan girdim. lys ye çalışacak vaktim hiç yok. Şu an aklım fikrim lise sınavlarında diploma notumun 80 den aşağı düşmemesini istiyorum. BAkalım ingilizce dışında bir sorum yok gibi ama hayırlısı :wink:
Resim

byMRZ
Uzman Doktor

Mesaj gönderen byMRZ » 20 Nis 2012, 18:15

ya ben boyle hesaplamamıstım emrah sınavdan sonra hemen baktım turkceden22 dogrum falan vardı sosyalden 16 ama sok oldum gorunce of ya demekkı ısagretlememısım ıste ama cok moralım bozuldu bunu beklemıyodum cunku

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 20 Nis 2012, 18:22

kripton yazdı:
emrahk yazdı:

emrahk girmeyeceğim sanırım. Zaten ygs ye de çalışmadan girdim. lys ye çalışacak vaktim hiç yok. Şu an aklım fikrim lise sınavlarında diploma notumun 80 den aşağı düşmemesini istiyorum. BAkalım ingilizce dışında bir sorum yok gibi ama hayırlısı :wink:
Bu kadar kendini yorma bence, gayet iyi bir puan yapmışsın YGS'de, kontenjanlılar dahil tüm AÖF bölmüleri garanti gibi zaten. İlla ki en başarılı AÖL mezunlarından olacağım diyorsan sen bi,lirsin tabi ki... :D
byMRZ yazdı:ya ben boyle hesaplamamıstım emrah sınavdan sonra hemen baktım turkceden22 dogrum falan vardı sosyalden 16 ama sok oldum gorunce of ya demekkı ısagretlememısım ıste ama cok moralım bozuldu bunu beklemıyodum cunku
Dediğim gibi, sınav günü cevapları işaretlediğin kağıt yayınlanacak ÖSYM aday işlemlerinden. Oradan bakarsın, bir yanlışlık var mı diye. Boşver takma kafana, AÖF için puanın yetiyor zaten...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
ozgur
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ozgur » 20 Nis 2012, 18:26

türkce
doğru: 23 yanlış: 14
sosyal bilimler
doğru: 6 yanlış: 9
temel matematik zaman yetmediği icin hepsini sallamıstım. :D
doğru 10 yanlış: 30 :D
Fen bilimleri
doğru: 8 yanlış: 32 ( buda öyle) :D
o şimdi ıspartalı; ) Süleyman Demirel üniversitesi.

muratmuka

Mesaj gönderen muratmuka » 20 Nis 2012, 19:34

TÜRKÇE
Doğru Yanlış
23 17

SOSYAL BİLİMLER
Doğru Yanlış
21 19

YGS-1 : 154,57715
YGS-2 : 153,86412
YGS-3 : 225,10219
YGS-4 : 223,04109
YGS-5 : 203,92971
YGS-6 : 179,14401

bekledigimden iyi geldi şimdi arkadaslar taban puan 140 ben ygs 3 den 225 puan almısım iki yıllık acık ögretim fotografcılık ve kameramanlık secebilicem dimi daha ygs ye falan girmedim pek bilgim yok bu konularda bide bu tercihler falan ne zaman olacak lys girmicem

bir sorum daha var bir arkadasım ygs 3 den 157 puan aldı digerleri sanırım 140ın altında yada sınırda bu arkadasım 2yıllık bir acık ögretim bölümü secebiliyormu istedigi bölüm 2yıllık özel güvenlk acık ögretim

kazanan arkadasları tebrik ederim

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 20 Nis 2012, 19:46

muratmuka yazdı:
bekledigimden iyi geldi şimdi arkadaslar taban puan 140 ben ygs 3 den 225 puan almısım iki yıllık acık ögretim fotografcılık ve kameramanlık secebilicem dimi daha ygs ye falan girmedim pek bilgim yok bu konularda bide bu tercihler falan ne zaman olacak lys girmicem

bir sorum daha var bir arkadasım ygs 3 den 157 puan aldı digerleri sanırım 140ın altında yada sınırda bu arkadasım 2yıllık bir acık ögretim bölümü secebiliyormu istedigi bölüm 2yıllık özel güvenlk acık ögretim

Tabi ki Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü tercih edebilirsin ve bu bölüm kontenjan sınırlaması olmadığı için kesin yerleşirsin. YGS yeterli olduğu için, LYS'lere girmene gerek yok. Tercihler Temmuz ayının sonunda yapılacak sen de LYS'ye girmesen bile, Temmuz sonunu bekleyip, Fotoğrafçılık bölümünü tercih edeceksin.

İkinci soruna gelirsek; Özel güvenlik AÖF bölümü de, en az 140 puanla aldığı için, arkadaşın da tercihini yapıp yerleşebilir. 157 puan yeterli...

Mustafa Kemal Atatürk

muratmuka

Mesaj gönderen muratmuka » 20 Nis 2012, 19:53

emrahk yazdı:
muratmuka yazdı:

Tabi ki Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü tercih edebilirsin ve bu bölüm kontenjan sınırlaması olmadığı için kesin yerleşirsin. YGS yeterli olduğu için, LYS'lere girmene gerek yok. Tercihler Temmuz ayının sonunda yapılacak sen de LYS'ye girmesen bile, Temmuz sonunu bekleyip, Fotoğrafçılık bölümünü tercih edeceksin.

İkinci soruna gelirsek; Özel güvenlik AÖF bölümü de, en az 140 puanla aldığı için, arkadaşın da tercihini yapıp yerleşebilir. 157 puan yeterli...

emrah bey cevap için cok teşekkür ederim
iyi günler...

muratmuka

Mesaj gönderen muratmuka » 20 Nis 2012, 20:51

emrah bey bir sorum daha var baska bir arkadasım da 2yıllık lojistik acık ögretim istiyor onunda YGS-4 puanı 141,17704 bu arkadasım temmuzda tercih yapabilecekmi? diğer ygs puanları 128-136 arası

TÜRKÇE SOSYAL BİLİMLER TEMEL MATEMATİK FEN BİLİMLERİ
Doğru Yanlış Doğru Yanlış Doğru Yanlış Doğru Yanlış
9 31 15 25 0 0 2 6

şu ygs puan hesaplama sitelerine girdigimizde netler cıkıyor orda bu arkadasn neti 20yi gecmiyor ondan dolayı kafamız karıstı ama ygs4 de 141 yanı sınır gecmiş görünüyor bizmi yanlıs biliyoruz

“Yükseköğretim / YKS (TYT, AYT, YDT)” sayfasına dön