slm

Kendinize Ait resimlerden 3-4 tanesini bu bolume ekliyebilirsiniz ve resim ekliyen uyelerimizin fotograflarına bakabilirsiniz...
krasic

slm

Mesaj gönderen krasic » 14 May 2012, 01:14

merhaba arkadaşlar , 2sene devamsızlıktan kalıp tastiknamemi almıştım ,busene basında mesleki açık liseye kayıt oldum size sorularım var :
sene basında 126 kredim oldugu söylendi :
Adı : TOLUNAY Soyadı : ÇEKER
Okul / Alan - Bölüm : MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ELEKTRİK - ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ ALANI
Öğrencilik Durumu : AKTİF
Toplam Dönemi : 9 AOL'de Okuduğu Dönem : 2
Toplam Kredi : 126 Alan Kredi : 31
Yüz Yüze Eğitimi Tamamladı Mı? Hayır

şimdi benim burada kaç kredim var ?

Birde ilk dönem din 8'den geçemedım / 2.dönem ise din 8i seçiip sınava gitmedim acaba 2kere zayıf almıs oldum bikere daha zayıf alırsam muaf olacagım demek mi ? yoksa sınava gırmedıgım için tekrar 2 keremı gırmem gerekir ? cevaplarınızı beklıyorum :)

krasic

Re: slm

Mesaj gönderen krasic » 14 May 2012, 01:27

Cevap vericek yokmudur ? :( :)

Kullanıcı avatarı
melodi
Doktor

Mesaj gönderen melodi » 14 May 2012, 04:28

merhaba arkadaşlar , 2sene devamsızlıktan kalıp tastiknamemi almıştım ,busene basında mesleki açık liseye kayıt oldum size sorularım var :
Okul / Alan - Bölüm : MESLEKİ AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ - 4 YILLIK / ELEKTRİK - ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ ALANI

Birde ilk dönem din 8'den geçemedım / 2.dönem ise din 8i seçiip sınava gitmedim acaba 2kere zayıf almıs oldum bikere daha zayıf alırsam muaf olacagım demek mi ? yoksa sınava gırmedıgım için tekrar 2 keremı gırmem gerekir ? cevaplarınızı beklıyorum

arkadaşım toplam kredin 126 oluyor.bunun 31 alan kredisi ama sanıyorum sizde alan kredisinin en az 80 e tamamlanması gerekiyor.yani bir dahaki sınavda alan derslerinide seçmeye bak.din kültürü 8 dersinden bir kez daha sınava gir geçemezsen 3 olacak muaf olursun.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 14 May 2012, 21:45

krasic yazdı:merhaba arkadaşlar , 2sene devamsızlıktan kalıp tastiknamemi almıştım ,busene basında mesleki açık liseye kayıt oldum size sorularım var :

Birde ilk dönem din 8'den geçemedım / 2.dönem ise din 8i seçiip sınava gitmedim acaba 2kere zayıf almıs oldum bikere daha zayıf alırsam muaf olacagım demek mi ? yoksa sınava gırmedıgım için tekrar 2 keremı gırmem gerekir ? cevaplarınızı beklıyorum :)
MAÖL için mezun iyet şartları şöyle;

1) Dışardan girdiğin "ortak" ders sınavlarınan 110 veya üstü alacaksın.
2) Öğrenci girişinde "zorunlu dersler" kısmında hiçbir ders bırakmayacaksın. Hepsinin sınavına girip, geçecek veya muaf olacaksın.
3) Yüzyüze eğitim ile aldığın meslek derslerinin hepsini başarıyla geçecek, "alan" kredini 130'a tamamlayacaksın.
4) Meslek dersi (alan) + ortak ders (dışardan bitirme sınavları dersi) kredilerin toplamda 240 olunca mezun olacaksın.

Muaflık soruna gelirsek, eğer dersi seçip, sınav günü sınavına girmediysen, o muaf olman için 2. kez dersten kaldı olarak işlemez. Eğer sınav günü sınavda o dersin sorularını çözüp, kalsaydın, 2. kez kalmış oluğ, 1 kez daha kalıp muaf olacaktın. Şimdi 2 kere daha sınava girmen gerekiyor...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 14 May 2012, 23:18

bu konu yanlış yerde :mrgreen:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

“Bayan Üye Resimleri” sayfasına dön