Sınav giriş hakkında bilgi

Forumumuzda yer almayan konu ve başlıkları burada oluşturabilirsiniz.

bulenttrt

Sınav giriş hakkında bilgi

Mesaj gönderen bulenttrt » 06 Ağu 2012, 08:56

Selam arkadaşlar kafama takılan bir soru sorucam ben lise 2 de tastikname aldım ve açık liseden kayıta başladım sosyal bilgiler bölümündeyim açık lisede açık lisenin sitesinde hangi dersleri okuyacaksınız diye bir bölüm var orda turizm 1-2 dersleri var ben bunları önümüzdeki sınavda secebilirmiyim acaba sistemden baktıgımda başarılı dersler bölümünde turizm derslerinin hiç birine girmemişim sizce ders secme bölümümde gözükürmü cünkü sınavlara şimdiden hazırlanacağım ondan dolayı sordum..

Kullanıcı avatarı
ozgur
Uzman Doktor

Re: Sınav giriş hakkında bilgi

Mesaj gönderen ozgur » 06 Ağu 2012, 09:00

örgün lisede okuyup veremediğiniz her bir ders açık lisede karşınıza çıkacaktır ders secme ekranında. yani seçebilirsiniz.
o şimdi ıspartalı; ) Süleyman Demirel üniversitesi.

bulenttrt

Mesaj gönderen bulenttrt » 06 Ağu 2012, 09:05

Yok bu örgün eğitimde görmedim ben böyle ders yani ben türkçe mat bölümündeydim örgün egitimde şimdi sosyal bilimlere geçince böyle bir ders var gözüküyor lise 1.sınıfa ait dersler seçmeli yani inş secebilirim ders seçme bölümünde

Kullanıcı avatarı
ozgur
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ozgur » 06 Ağu 2012, 09:17

evet seçebileceksiniz.ama eğer secmeliyse dersler, şimdi değilde sonra secmenizi öneririm. önce zorunlu dersler bölümündeki dersleri secin. onları bitirmeye calısın. cünkü öyle mezun olacaksınız. secmelileri sona gelince secersiniz.umarım tez zamanda liseyi bitirirsiniz..

bulenttrt

Mesaj gönderen bulenttrt » 06 Ağu 2012, 10:32

ozgur yazdı:evet seçebileceksiniz.ama eğer secmeliyse dersler, şimdi değilde sonra secmenizi öneririm. önce zorunlu dersler bölümündeki dersleri secin. onları bitirmeye calısın. cünkü öyle mezun olacaksınız. secmelileri sona gelince secersiniz.umarım tez zamanda liseyi bitirirsiniz..
Teşekkür ederim cevabladığın için zorunlu dersim yok şuan hiç seçmeli dersde kullanmamışım bu zamana kadar işin gerceği 164 kredim olucak 24 ağustosda açıklanacak sonuclarda ek sınav olucak yarın gidip seçmeli gireceğim dersleri alıp ek sınava hazırlanacaktımda ondan dolayı sordum.

Kullanıcı avatarı
ozgur
Uzman Doktor

Mesaj gönderen ozgur » 06 Ağu 2012, 10:47

anladım. ek sınav da dediğiniz gibi seçmeli derslerinizi secer mezuniyet kredisini tamamlarsınız..

“Yeni Forum Konuları Oluşturun” sayfasına dön