Kredi Bilgileri Bölümü Açılmıyor

Her Konuda Tartışabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Re: Kredi Bilgileri Bölümü Açılmıyor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 25 Ağu 2012, 22:37

kardelen198 yazdı:Jackal4540 şimdi sen bütün kredilerini tamamlamışsın yapman gereken bu derslerden muaf olmak; öncelikle Başarısız Dersler Bölümüne bir bak bakalım bu yukarıdaki derslerden kaç kez sınava girmişsin, eğer bu derslerden 1 kez başarısız olduysan muaf olarak mezun olabilmen için 2. Ek sınava ihtiyacın olacak.
Çok teşekkür Ederim Kardelen Şimdi Bakıyorum Bildiricem size.Sizde olmasanız nasıl bilgi alıcam allah sizden razı olsun.

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 25 Ağu 2012, 22:39

Jackal4540 yazdı:
kardelen198 yazdı:Jackal4540 şimdi sen bütün kredilerini tamamlamışsın yapman gereken bu derslerden muaf olmak; öncelikle Başarısız Dersler Bölümüne bir bak bakalım bu yukarıdaki derslerden kaç kez sınava girmişsin, eğer bu derslerden 1 kez başarısız olduysan muaf olarak mezun olabilmen için 2. Ek sınava ihtiyacın olacak.
Çok teşekkür Ederim Kardelen Şimdi Bakıyorum Bildiricem size.Sizde olmasanız nasıl bilgi alıcam allah sizden razı olsun.
Rica ederiz ne demek, inşaAllah 2 kez Sınava girmişsindir bu derslerden de 2. Ek Sınava ihtiyacın kalmaz... :wink:

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 25 Ağu 2012, 22:52

Aradaşlar herşeyi anlatmış, tahmin ettiğim gibi de çıkmış. Keşke önceden haberin olsaydı, sözel okusan da, Matematik, Geometri gibi derslerin birkaçı her alanda zorunludur. 28 kredilik ortak dersin kalmış. Ek sınava Pazartesi başvur ve tüm bu zorunlu dersler seç. Geçmek zor malzef şimdinen kendini hazırla en kötü ihtimale. Eğer mezun olamazsan da seneye gireceksin sen zaten YGS'ye diye biliyorum, o zamana kadar mezun olursun...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 25 Ağu 2012, 22:54

emrahk yazdı:Aradaşlar herşeyi anlatmış, tahmin ettiğim gibi de çıkmış. Keşke önceden haberin olsaydı, sözel okusan da, Matematik, Geometri gibi derslerin birkaçı her alanda zorunludur. 28 kredilik ortak dersin kalmış. Ek sınava Pazartesi başvur ve tüm bu zorunlu dersler seç. Geçmek zor malzef şimdinen kendini hazırla en kötü ihtimale. Eğer mezun olamazsan da seneye gireceksin sen zaten YGS'ye diye biliyorum, o zamana kadar mezun olursun...
Peki zorunlu derslerden kaç kere girdiğimi nasıl anlayacağım başarısız dersler sekmesini açtım ?

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 25 Ağu 2012, 22:59

Başarısız dersler sekmesinde diyelim Matematik-1'e bak. Lisetede 1 tane Matematik-1 varsa, o derse 1 kere girmişsinidir, 2 kere daha girip muaf olmalısın. 2 kere yazıyorsa eğer, ek sınavla muaf olabilirsin.

Ayrıca örgün okulda ne kadar okudun bilmiyorum ama orada 1. sınıfı tam okuduysan Matematik dersinden kalmış sayılırsın ve 1 veya 2 kez kalarak ona göre de muaf olabilirsin.
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 25 Ağu 2012, 23:50

DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ - 7 (1 Kere Girmişim)
DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ - 8 (1 Kere Girmişim)
MATEMATİK - 1 (1 Kere Girmişim)
MATEMATİK - 2 (1 Kere Girmişim)
GEOMETRİ - 1 (Hiç Girmemişim)
GEOMETRİ - 2 (Hiç Girmemişim)
FİZİK - 1 (Hiç Girmemişim)
FİZİK - 2 (Hiç Girmemişim)
KİMYA - 1 (Hiç Girmemişim)
KİMYA - 2 (1 Kere Girmişim)
MİLLİ GÜVENLİK BİLGİSİ - 1 (1 Kere Girmişim)
MİLLİ GÜVENLİK BİLGİSİ - 2 (1 Kere Girmişim)
MANTIK - 1 (Hiç Girmemişim)
MANTIK - 2 (Hiç Girmemişim)
Muaf olabilmek için 3 dönem girmek gerekiyorsa ek sınavda var 4 dönem Allah Bana Kolaylık Sabır Sağlık Versin Büyük bir psikolojik çöküntü içindeyim.
Kayıt Yaptırıp Hiç girmesem Hemen Muaf Olmuyormu ?
Çok kötü oldum :oops:

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 26 Ağu 2012, 00:07

Muaf olman için sınava girmen gereklidir. Girmediğin zaman "sınava girmedi" denilip, hiçbir işlem yapılmaz. Birçok kişi 192 krediyi tamamladığı zaman mezun olacağını düşünüyor ya da sözel olduğu için sayısalları seçmek zorunda olmadığını düşünüyor. Sen de forumdasın uzun zamandır. Keşke ders seçimi yaparken danışsaydın. Ama olan olmuş, 2013 içinde mezun olursun zaten ek sınavla bitmezse...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
serena
Uzman Doktor

Mesaj gönderen serena » 26 Ağu 2012, 00:11

Jackal4540 yazdı:DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ - 7 (1 Kere Girmişim)
DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ - 8 (1 Kere Girmişim)
MATEMATİK - 1 (1 Kere Girmişim)
MATEMATİK - 2 (1 Kere Girmişim)
GEOMETRİ - 1 (Hiç Girmemişim)
GEOMETRİ - 2 (Hiç Girmemişim)
FİZİK - 1 (Hiç Girmemişim)
FİZİK - 2 (Hiç Girmemişim)
KİMYA - 1 (Hiç Girmemişim)
KİMYA - 2 (1 Kere Girmişim)
MİLLİ GÜVENLİK BİLGİSİ - 1 (1 Kere Girmişim)
MİLLİ GÜVENLİK BİLGİSİ - 2 (1 Kere Girmişim)
MANTIK - 1 (Hiç Girmemişim)
MANTIK - 2 (Hiç Girmemişim)
Muaf olabilmek için 3 dönem girmek gerekiyorsa ek sınavda var 4 dönem Allah Bana Kolaylık Sabır Sağlık Versin Büyük bir psikolojik çöküntü içindeyim.
Kayıt Yaptırıp Hiç girmesem Hemen Muaf Olmuyormu ?
Çok kötü oldum :oops:

jackal nerdeyse giriceğimiz dersler yanı matematik fizik geometri çoğu bende var allah kolaylık versin bize senin krediler bitmemişmiydi
Umutsuzluga kapılmak mutsuzluğa kapı aralar içinde besledigin umut seni hayata bağlar

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 26 Ağu 2012, 00:17

Kredileri fazlasıyla Aldım serena Toplam Kredi 200 Alan Kredi 108 Birde Dönem Fazlalığı Var 13 dönem Ama bu zorunlu ders denilen saçma sistem yüzünden 1 yılım daha boşa geçecek ona üzülüyorum :cry: Dönemlerimde fazlalaşıcak offf offff
Emrah abi dediğin doğru keşke size danışsaydım off çok kötü psikolojim bozuldu.
En son Jackal4540 tarafından 26 Ağu 2012, 00:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
serena
Uzman Doktor

Mesaj gönderen serena » 26 Ağu 2012, 00:19

Jackal4540 yazdı:Kredileri fazlasıyla Aldım serena Toplam Kredi 200 Alan Kredi 108 Birde Dönem Fazlalığı Var 13 dönem Ama bu zorunlu ders denilen saçma sistem yüzünden 1 yılım daha boşa geçecek ona üzülüyorum :cry: Dönemlerimde fazlalaşıcak offf offff
çalışmayı denesen kaç kredilik bu zorunlu dersler
Umutsuzluga kapılmak mutsuzluğa kapı aralar içinde besledigin umut seni hayata bağlar

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 26 Ağu 2012, 00:23

Kredisi önemli değil serena yeterince kredi topladım zaten o dersleri geçmek muaf olmak önemli geçmeye çalışsam sayısalım fazla iyi olmadığı için zaten sosyal bölümleri okuyorum birde diplomamı alsaydım bu sene üniversite sınavlarına hazırlanacaktım.Dershaneye gidecektim sayısal dersler üzerine yoğunlaşacaktım bu sene ama olmadı.Muaf olmaya kalksam 1 senem gidecek Sözel Bölümleri Okuyanlara Niye Bu Dersleri Zorunlu Yapıyorlar Ne Kadar saçma sistem bu ya zorunlu dersmiş :evil:

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 26 Ağu 2012, 00:24

Ek sınava kesin gir, İzmir'de de yapılacak zaten. Bununla 28 kredilik tüm dersleri seç ve sınava girince hepsinden kalsan da 1 kere kalmış olursun. Ocak'ta 2. kez hepsini seç ve bazılarından 3. kez olacağı için muaf olursun. En son da geri kalanları Mayıs'ta yine girdiğinde 3. kez olacak ve hepsinden muaf olup mezun olabilirsin. Yani kısacası önümüzdeki ek sınav dahil tüm sınavlara gir, başaramazsan da en geç Mayıs'ta mezun olursun...

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
serena
Uzman Doktor

Mesaj gönderen serena » 26 Ağu 2012, 00:27

yok ondan sormadım acaba çalışmayı denesen ne zaman biter diye yani zorunlu derslerin ne kadar bir kredi var bence muhaf olmaya çalışma dershaneden bu konuda yardım al sayısal derslere yoğunlaşıcaksan yardımcı olurlar yani 1 yıl uzun bir süre bence çalışmayı bir dene

Kullanıcı avatarı
Jackal4540
Uzman Doktor

Mesaj gönderen Jackal4540 » 26 Ağu 2012, 00:35

Bursada'da Yapılmayacakmı Sınav ?
Ben Bursada Oturuyorum.Bursa Diye Yazıyordu Ek sınav yapılacak Yerler.
İzmir Deyince Korktum.Çok Uzak Orası

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 26 Ağu 2012, 00:37

Jackal4540 yazdı:Bursada Yapılmayacakmı Sınav ?
Ben Bursada Oturuyorum.
Pardon, nedense aklımda İzmir kalmış. :D

Sınav Bursa'da da yapılacak. Başvurular Pazartesi'nden, Çarşamba'ya kadar sürecek. Tıpkı kayıt yenileme gibi...

Mustafa Kemal Atatürk

“Tartışma Bölümü” sayfasına dön