aof ders taktıklerı

AÖF ile ilgili Soru ve Cevaplarızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: aof ders taktıklerı

Mesaj gönderen kripton » 03 Kas 2012, 05:25

:D

Resim

Kullanıcı avatarı
E-mine
Doktor

Mesaj gönderen E-mine » 03 Kas 2012, 06:43

Arkadaşlar bende tam anlamıyla başladım diyemem, çok çabuk sıkılıyorum AÖL de hiç böyle olmamıştı :(
Hiç içimden gelmiyor çalışmak :(

byMRZ
Uzman Doktor

Mesaj gönderen byMRZ » 03 Kas 2012, 07:44

aynen bennde oyleyım kıtabı okumuyorum artık konu sonundakı ozetı okuyup testını cozuyorum soru bankası aldım ona yoneldım yoksa kafayı yıycem aolde hersey daha bı zevklıydı anlıyoduk en azıından anlamayınca ınsanın calısasıda gelmıyo arkedes

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 05 Kas 2012, 15:03

Açık lisede süper hevesliydim resmen inek gibi çalışıyordum :D Hey gidi günler hey. Ama yine o çalışma temposuna kavuşabilmeyi diliyorum.... BU arada benim en çok canımı sıkan arapça dersi. İngilizce ile değiştirme imkanı olsa hemen değiştirirdim 8) Arapça kitabını """ lise eğitimimizi imam hatip te görmüşüz ve lise arapçasını öğrenmişiz """ farzederek basmışlar. Bence en büyük sorun buradan kaynaklanıyor.
Resim

byMRZ
Uzman Doktor

Mesaj gönderen byMRZ » 05 Kas 2012, 20:47

ILAHIYATI BEN SIRF ARAPCA ICIN SECMEDIM EVET GERCEKTEN ZOR ARAPCA HAYIRLISI GECERIZ INSAALLAH :roll:GECEMEZSEKTE NAPALIM ARTIK UCUNDA OLUM YOKKA MAHVETTIM KENDIMI STRESTEN DEGER MI BILMIYORUM YANI

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 05 Kas 2012, 20:54

Değmez :!:
Unutma!Yalnız başına beni yıkabilen tek kişi sensin.

Anneliğin mukaddesliği gece yarısı uyandığı uykudadır.

Deliyi adam edemeyiz ama adamı deli ederiz!

Dost acı söyleyen değil,acıyı tatlı dille söyleyebilendir!

Ya insana gül ver yada gülüver.

byMRZ
Uzman Doktor

Mesaj gönderen byMRZ » 05 Kas 2012, 21:47

Yağmur damlaları yazdı:Değmez :!:
SON NOKTAYI YAGMUR KOYDU :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 05 Kas 2012, 22:48

E-mine yazdı:Arkadaşlar bende tam anlamıyla başladım diyemem, çok çabuk sıkılıyorum AÖL de hiç böyle olmamıştı :(
Hiç içimden gelmiyor çalışmak :(
Ohooo ne yaptınız siz ya... Böyle daha en başından yelkenler suya inmiş :roll: Ne iş :?:
Baş edemeyecekmiyiz yani bu derslerle :!:
Sanki 8 dönemi gecemizi gündüzümüze katıpta biz AÖL mezunu olmamış gibi :!:

DeKaN arkadaşım çok güzel moral vermişsiniz, lütfen desteğizin devamı bu şekilde gelmesin...

byMRZ yazdı:aynen bennde oyleyım kıtabı okumuyorum artık konu sonundakı ozetı okuyup testını cozuyorum soru bankası aldım ona yoneldım yoksa kafayı yıycem aolde hersey daha bı zevklıydı anlıyoduk en azıından anlamayınca ınsanın calısasıda gelmıyo arkedes
Zehra ablacım vur dedikte sen öldürme girişimindesin!
Ne demek artık özetleri okuyup geçmek :?:
Hem sen neyi anlamıyorsun ki...
Konular farklı olabilir ama AÖL deki gibi açıp kitabı okuyoruz bu kadar..
Sayısal işlemlerle falanda uğraşmıyoruz daha neyin derdindeyiz ben bizi anlayamıyorum :o

kripton yazdı:Açık lisede süper hevesliydim resmen inek gibi çalışıyordum :D Hey gidi günler hey. Ama yine o çalışma temposuna kavuşabilmeyi diliyorum.... BU arada benim en çok canımı sıkan arapça dersi. İngilizce ile değiştirme imkanı olsa hemen değiştirirdim 8) Arapça kitabını """ lise eğitimimizi imam hatip te görmüşüz ve lise arapçasını öğrenmişiz """ farzederek basmışlar. Bence en büyük sorun buradan kaynaklanıyor.
Şu Arapça daki imamhatipili açıklamasını görmeyen okumayan bir kör benim herhalde :)
Ben okuduğum kitaplarda yazan her ayrıntıyı dikkate almadığımdan bunu görmedim açıkcası açıp kitabın neresinde yazıyor bu saçmalık diyede bakmıyorum :!: Bunu bilerek yapmıyorum çünkü moralimi bozmaya hiç niyetim yok.
Bana bunu İlahiyata giden bir abla söylemişti o zaman çok şaşırdım ama ne yapalım M.Eğitim böyle bir hata yaptı diye biz kendimizi bırakacak değiliz ya...

Şimdi sizi derse motive edeyim neredeyse örnek bir öğrenci olup kendime ders programı çıkaracağım :D
Nolur beni buna zorlamayın :)

Ve ciddiyim bu kadar ümitsiz olmayın.. Benimde ders çalışamama gibi bir sorunum var ama sebepler farklı :)

Neyse ne artık bayramda geçti sınava kadar ani birşey çıkmazsa derse engel bir durum söz konusu değil.
Oturup paşa paşa çalışacağız..
Baktım böyle gitmiyor rapora bağlarım hepimizi bilesiniz.
Rapor olayını Zehra ablam iyi bilir ;)

yagmur_

Mesaj gönderen yagmur_ » 05 Kas 2012, 22:51

kripton yazdı:Açık lisede süper hevesliydim resmen inek gibi çalışıyordum :D Hey gidi günler hey. Ama yine o çalışma temposuna kavuşabilmeyi diliyorum.... BU arada benim en çok canımı sıkan arapça dersi. İngilizce ile değiştirme imkanı olsa hemen değiştirirdim 8) Arapça kitabını """ lise eğitimimizi imam hatip te görmüşüz ve lise arapçasını öğrenmişiz """ farzederek basmışlar. Bence en büyük sorun buradan kaynaklanıyor.

ilahiyatın müfredatını inceledim imam hatip lisesi arapçasına göre devamını yapmışlar yani alt yapınızın olması gerekli yada yakın zamanda kurs almalısınız...

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 05 Kas 2012, 22:52

yagmur_ yazdı:

ilahiyatın müfredatını inceledim imam hatip lisesi arapçasına göre devamını yapmışlar yani alt yapınızın olması gerekli yada yakın zamanda kurs almalısınız...

Evet böyle birşey olabilir Yağmur ama hakikaten bu şekilde yapmaları yanlışlık!
Herkes kursa gidemez veya herkesin alt yapısı yok işte.. Bakacağız bir çaresine..

yagmur_

Mesaj gönderen yagmur_ » 05 Kas 2012, 22:55

Yağmur damlaları yazdı:
yagmur_ yazdı:

Evet böyle birşey olabilir Yağmur ama hakikaten bu şekilde yapmaları yanlışlık!
Herkes kursa gidemez veya herkesin alt yapısı yok işte.. Bakacağız bir çaresine..

bncde hoş bişey değil.arapça dersi bu bölümü seçenler için geçmesi zor bir ders olacak.bnde bu bölümü biara düşündüm ama arapça dersinden dolayı vazgeçtim.

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 05 Kas 2012, 22:57

Ya aslında bir şekilde arapça öğrenilebiliyorsa bölüm tercih edilebilir...
Çokta gözde büyütmemek lazım ;)

byMRZ
Uzman Doktor

Mesaj gönderen byMRZ » 05 Kas 2012, 23:53

SIMDI AOL SIYLE AOF FARKLI BEN AOLSINDE HIC KITAP ACMIYODUM ING HARIC GECMIS SINAV SORULARINI COZUYODUM SUREKLI AOFSINDEDE OYLEYMIS GECEN SENEYE KADAR BU SENE KREDILI SISTEME GECINCE KITAPLAR YENILENMIS GECMIS SINAVSORULARI YOK HANI KITAPTAN OKUYORUM AMA PEKISSTIRMEK ICIN SORU LAZIM BENDE SORU BANKASI ALDIM COK FAYDALI OLDU TABIKIDE AMA SURE AZ KALDI HEPSINI YETISTIREBILECEKMIYIM O BENI STRES YAPTI BI UNITEYI OKUYORUM ANLAMIYORUM IKINCI KEZ OKUYORUM O ZAMANDA VAKTIM COK GIDIYO FALAN FILAN.....UMUTSUZ OLMAK ISTEMIYORUM AMA BENIM ILK SINAVIM PEK IC ACICI GOZUKMUYO HAYIRLISI ARTIK

byMRZ
Uzman Doktor

Mesaj gönderen byMRZ » 05 Kas 2012, 23:53

SIMDI AOL SIYLE AOF FARKLI BEN AOLSINDE HIC KITAP ACMIYODUM ING HARIC GECMIS SINAV SORULARINI COZUYODUM SUREKLI AOFSINDEDE OYLEYMIS GECEN SENEYE KADAR BU SENE KREDILI SISTEME GECINCE KITAPLAR YENILENMIS GECMIS SINAVSORULARI YOK HANI KITAPTAN OKUYORUM AMA PEKISSTIRMEK ICIN SORU LAZIM BENDE SORU BANKASI ALDIM COK FAYDALI OLDU TABIKIDE AMA SURE AZ KALDI HEPSINI YETISTIREBILECEKMIYIM O BENI STRES YAPTI BI UNITEYI OKUYORUM ANLAMIYORUM IKINCI KEZ OKUYORUM O ZAMANDA VAKTIM COK GIDIYO FALAN FILAN.....UMUTSUZ OLMAK ISTEMIYORUM AMA BENIM ILK SINAVIM PEK IC ACICI GOZUKMUYO HAYIRLISI ARTIK

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 06 Kas 2012, 03:58

Hayırlısı arkadaşlar. Yağmur sen bizi bol bol motive et :D byMRZ senin de dediğin gibi geçmiş soru çözmem lazım benim. Ben aöl sınavlarına konulara çalıştıktan sonra bilmem kaç tane test çözerek hazırlanıyordum. Bu beni inanılmaz motive ediyor ve cesaret veriyordu. Şimdi karşıma neyin çıkacağını bile bilmiyorum.

Benim arapça kursuna gitme imkanım yok. İnternetten online arabic sitesinde ücretli dersler varmış sınırsız internete geçersek ondan alayım bari dedim. Üye olmak istedim ama bi üye olmak için kırk tane özel bilgi girmemizi istemişler. Yok telefonum, yok yaşım, yok medeni halim :lol: Yuh dedim kalsın siteniz. Biz gizemli takılan bi vatandaşız :D Tabi sonradan mecbur kalmazsak :mrgreen: Ha belki üye olmadan sadece telefon ile getirtiliyorsa o da bi ihtimal tabi.
Resim

“Soru - Cevap” sayfasına dön