mezuniyet notu ve ygs ye hazırlık için vcd seti önerisi

Dünya'dan ve Türkiye'den en son haberler...
semamca_07

mezuniyet notu ve ygs ye hazırlık için vcd seti önerisi

Mesaj gönderen semamca_07 » 26 Eyl 2012, 19:45

arkadaşlar ben bu ek sınavda kalan 1 kredimi tamamladım ve mezun oldum.mezuniyet notum 60,21 düşük bir not sanırım sizin fikriniz nedir ygs ye girdiğim zaman beni iyi yöndemi kötü yöndemi etkiler merak ediyorum, sanırım ygs sınavına 6 ay filan var en azından barajı aşacak kadar bir puan toplamam için sizce günde kaç saat çalışmam gerekir 28 yaşına giriyorum ve esnafım o yüzden sadece dışarıdan aöf ile okuyabilirim normal örgün eğitim olmaz tahminimce bu yaştan sonra :) çokta yaşlı değilim ama herneyse, sosyal ve edebiyattan girmek istiyorum sınava matematik fizik vs onlarla ilgilenmiyorum birde bu vcd setleri var ygsye hazırlık için siz hangisini önerirsiniz bir ara vardı elimde bir arkadaşımdan almıştım ama şimdi bulamıyorum hangisi yeni müfredata uygun şekilde izleyebileceğim olanı fikri olanlar lütfen paylaşsın.daha önce test kitapları filan konusundada yardım istemiştim ama vcd seti sanki daha iyi gibi geliyor çünkü okumaktan pek hoşlanmam özellikle edebiyat filan.roman vs çok okuyorum ama ders kitabına gelince iş nefret ediyorum :) yanlış ama böyleyim işte en azından video ile kendimi daha iyi odaklayabileceğimi düşünüyorum siz yinede birkaç test kitabı öneriside yapabilirseniz sevinirim.ayrıca merak ettiğim bu test kitaplarında çıkan sorulardan hiç ygs yada lys de çıkanlar olmuşmu acaba ? yani gerçekten bu testleri çözmek işe yarıyor mu ? çok soru sordum biliyorum şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.

semamca_07

Re: mezuniyet notu ve ygs ye hazırlık için vcd seti önerisi

Mesaj gönderen semamca_07 » 28 Eyl 2012, 23:09

bu konuda fikri olan yokmu arkadaşlar :)

fatih1299

Mesaj gönderen fatih1299 » 29 Eyl 2012, 00:46

ünidersite diye bi eğitim seti var o işine yarayabilir...

Kullanıcı avatarı
ghost38
Doktor

Mesaj gönderen ghost38 » 29 Eyl 2012, 01:54

yaşın bir önemi yok sen üniyi örgün olarak git tavsiyem budur.
Sakın kader deme kaderin üstünde bir kader vardır
Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır
Gün batsa ne olur geceyi onaran bir mimar vardır
Yanmışsam külümden yapılan bir hisar vardır
Yenilgi yenilgi büyüyen bir zafer vardır

semamca_07

Mesaj gönderen semamca_07 » 29 Eyl 2012, 17:41

sağolun cevaplar için katkı yapmak isteyen olursa ben konuyu takip ediyorum.

aogorunus
Uzman

Mesaj gönderen aogorunus » 30 Eyl 2012, 18:01

mezuniyet notun seni ygs'de her zaman iyi olarak etkiler, ve düşük değil küçümseme.

Pnky0*
Acemi

Mesaj gönderen Pnky0* » 30 Eyl 2012, 23:06

siz yinede birkaç test kitabı öneriside yapabilirseniz sevinirim.ayrıca merak ettiğim bu test kitaplarında çıkan sorulardan hiç ygs yada lys de çıkanlar olmuşmu acaba ? yani gerçekten bu testleri çözmek işe yarıyor mu ? çok soru sordum biliyorum şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.
Fem ve güvender yayınlarının test kitapları çok iyi.. tavsiye ederm..
o soruların birebiri çıkmıyo sınavda :) keşkeee çıksaa.. ama soru tipleri hep aynı oluyo ..
test çözerek daha iyi kavrıyosun konuları.. başarıı test çözmekten geçer..:P
ve test çözerken zamanla yarış , sınavdaymışsn gibii..
bu uygulamalrı bende yapıyorum..bunlar bnm tavsym.. :)
başarılar..

semamca_07

Mesaj gönderen semamca_07 » 01 Eki 2012, 17:25

teşekkürler verdiğin örnekler ve bilgiler için.uygulamaya çalışacağım :)

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 01 Eki 2012, 18:14

Öncelikle ben de bu sene YGS'ye hazırlanıcam inşallah ama henüz tam anlamıyla çalışmaya başlayamadım tatil vs. sebepler yüzünden çok geç kaldım gerçi birkaç tane kitabımı aldım yeni yeni çalışmaya başladım. Türkçe, Edebiyat, Coğrafya ve Tarih konusunda anlatım tarzı en iyi olarak Güvender Konu Anlatımlı, Fem Soru Bankası öneriliyor ben bu yayınları tercih ettim gerçi Birey'in Türkçe Konu Anlatımlı'sı da çok övülüyor. Bir de net'ten ders çalışmak için ZTV önerilen bir site en kısa zamanda ben de bu siteye kaydımı yaptırıcam inşaAllah. Başarılar diliyorum...

semamca_07

Mesaj gönderen semamca_07 » 01 Eki 2012, 23:02

evet önerdiğin kitapları daha öncede duydum benimde üzerinde durduklarım onlar bugün yarın gidip alıcam artık.hepimize başarılar arkadaşlar.lisedeki arkadaşlarımada bunu okuyan olursa eğer mutlaka ara vermeden devam etsinler ben çok hata yaptım 4 5 yıl kadar ara verdim şimdiye üniversite bile bitmiş olabilirdi büyük ihtimal çalışıp girseydim hep salladım en sonunda 28 yaşına girerken mezun olabildik ama şuan pişmanlık duyuyorum daha önce bitirip üniversite sınavlarına hazırlanmadığım için.

Pnky0*
Acemi

Mesaj gönderen Pnky0* » 02 Eki 2012, 01:04

Edam yayınlarının Pratik konu anlatımlı kitapları var.. onlarda çok yararlı..

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 02 Eki 2012, 04:57

Benim diploma notum 58,49 sen gene iyisin. :mrgreen:

semamca_07

Mesaj gönderen semamca_07 » 02 Eki 2012, 17:31

çok büyük fark yok aramızda :)

Kullanıcı avatarı
kardelen198
Uzman Doktor

Mesaj gönderen kardelen198 » 02 Eki 2012, 20:20

semamca_07 yazdı:evet önerdiğin kitapları daha öncede duydum benimde üzerinde durduklarım onlar bugün yarın gidip alıcam artık.hepimize başarılar arkadaşlar.lisedeki arkadaşlarımada bunu okuyan olursa eğer mutlaka ara vermeden devam etsinler ben çok hata yaptım 4 5 yıl kadar ara verdim şimdiye üniversite bile bitmiş olabilirdi büyük ihtimal çalışıp girseydim hep salladım en sonunda 28 yaşına girerken mezun olabildik ama şuan pişmanlık duyuyorum daha önce bitirip üniversite sınavlarına hazırlanmadığım için.
Evet kesinlikle katılıyorum ne kadar uzun aralar vermiş olsakta akıl başa geldiğinde hayallerimizin peşine düşmek önemli olan; en zor olan o ilk adımı atmak gerisi bir şekilde geliyor, düşündüğümüz kadar zor olmadığını hepimiz tecrübeyle sabitledik. :wink: Birazcık cesaret yeterli...

Bu arada aklıma gelmişken Edebiyat ve Tarih için bir de Cep-El kitabı almak gerekli, her daim nereye gitsek yanımızdan ayırmamamız gereken türden, işyerine de rahatlıkla götürebilirsin.

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 03 Eki 2012, 02:16

Benim bir arkadaşım sınava ekol hoca sitesinden hazırlanmıştı ve çok memnun kalmış. Tavsiye ederim.

Ben çalışmadan girdim desem daha doğru olur. Sadece fem yayınlarının üniversiteye hazırlık kitabından biraz kimya çalışmıştım sanırım az bi de lise coğrafya notlarına bakmıştım. Sözel hiç çalışmadım. Sadece ygs ye girdim. lys ye girmedim.

3-5 tane de fasikül çözdüm tavsiye ederim. İnsanı sınava alıştırıyor. Zaten ygs daha çok yoruma dayalı. Benim hedefim yüksek değildi. AÖF istiyordum ve şu an kayıt yaptırdım. Benim de yaşım 18-19 değil. Yıllarca ara vermiştim. İstedikten sonra yapabilirsin. Lys baya bilgiye dayanıyor ama ygs daha kolay.
Resim

“Genel ve Güncel Konular, Son Dakika Haberlerleri” sayfasına dön