VEDA YAZIM.. HOŞÇAKALIN DOSTLARIM...

Yukarıdaki Başlıkların Dışında Kalan Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
canerimo
Doktor

VEDA YAZIM.. HOŞÇAKALIN DOSTLARIM...

Mesaj gönderen canerimo » 16 Eki 2012, 19:11

ARANIZDA BENİ TANIYANLARDA VAR TANIMAYANLARDA. ANİ GELİŞEN SAĞLIK PROBLEMLERİMDEN DOLAYI HASTANEYE YATIŞIM GERÇEKLEŞECEK. ARTIK BENİM İÇİN HİÇBİR TEDAVİ UYGUN DEĞİL, CEVAP VERMİYOR. SADECE İLAÇLARLA KONTROL ALTINA ALINACAĞIM. SON ZAMANLARIMI HASTANEDE GEÇİRECEĞİM. ASLIMDA AYAĞA KALKMANIN TEK YOLU VARMIŞ. MORAL. AMA BENDE ONDAN YOK, VERENDE YOK. NE YAPALIM KADER İŞTE DEMEK BURAYA KADARMIŞ. ARKADAŞLAR, ABİLERİM VE ABLALARIM BEN HAYATTAN ÖĞRENDİĞİM BİR KAÇ ÖNEMLİ ŞEYLERİ SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTERİM. ; HAYAT İNSANIN İSTEKLERİNDEN BAĞIMSIZ KENDİ BAŞINA AKAN COŞKUN BİR IRMAK, O IRMAĞI NE KADAR ANLAR ONUN AKIŞIYLA NE KADAR UYUMLU OLURSANIZ KENDİNİZLEDE O KADAR UYUMLU OLURSUNUZ. MUTLULUĞUN VE BAŞARININ İLK ADIMI BUDUR. AMA HAYATA UYUM SAĞLAMAK BOYUN EĞMEK DEMEK DEĞİLDİR. PEK ÇOK İNSAN HAYATIN KÖTÜLÜKLERİNE SEYİRCİ KALIR VE SADECE HAYIFLANIR. SİZ SAKIN SEYİRCİ KALAN VE HAYIFLANANLARDAN OLMAYIN. KÖTÜLÜKLERİN KARŞISINA AKIL VE CESARETLE DİKİLEN ONLARLA SAVAŞAN SAYISI AZ VE DEĞERLİ İNSANLARDAN OLUN. BAZEN BU ZORLU MÜCADELENİN İÇİNDE İNSAN KENDİNİ KAYBEDER, AKLI KARIŞIR YOLUNU KAYBEDER. İŞTE BÖYLE ZAMANLARDA YOL GÖSTERECEK BİR GÜCE İHTİYAÇ DUYARLAR. GÖKYÜZÜNDE PIRIL PIRIL PARLAYAN VE YERİNDEN HİÇ OYNAMAYAN BİR YILDIZ VARDIR. ONA ÇOBAN YILDIZI DERLER. YOLLARINI KAYBEDENLER ONA BAKAR VE DOĞRU YOLU BULURLAR. İŞTE AKIL VE CESARET İNSANIN İÇİNDEKİ ÇOBAN YILDIZIDIR. AKLINIZA VE CESARETİNİZE SAHİP ÇIKIN. SİZLERDE HAYATIMDA Kİ DEĞERLİ İNSANLARDANSINIZ. YOLUNUZ AÇIK OLSUN. BENİ UNUTMAYIN...

NOT: BENİM İÇİN ENDİŞELENMEYİN. MERAK EDERSENİZDE VEYA DURUMUMU BİLMEK İSTERSENİZDE TELEFON NUMARAMI İSTEMEK İÇİN ÖZELDEN MESAJ ATABİLİRSİNİZ. İNŞA'ALLAH BİKAÇ GÜN DAHA BURALARDAYIM.

"İnsanlık da Nasip, Kısmet..."

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ- 4 YILLIK (ALAN YOK)
MEZUN- MEZUNİYET TARİHİ: 14/09/2015
DÖNEM: 10 KREDİ: 196
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ- YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ (LİSANS-4YILLIK)

Kullanıcı avatarı
merd0
Yardımcı Uzman

Re: VEDA YAZIM.. HOŞÇAKALIN DOSTLARIM...

Mesaj gönderen merd0 » 16 Eki 2012, 19:20

Sana lazım olan moral ise moral verecek hiç mi kimse yok ? Bu durum bu kadar basit olmamalı bence . .
En son merd0 tarafından 16 Eki 2012, 23:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
2013 Mezun :)

dersçalışankız
Doktor

Mesaj gönderen dersçalışankız » 16 Eki 2012, 19:48

Allah acil şifalar versin... aradığın ve sana gerekli olan moral, beklentilerle oluşmuyor malesef, moral kişinin içinde yetiştirdiği beslediği umut ve ümit duygusunun temeli bence yarına umutla bakmak, en kötü en çertefilli durumlarda bile polyannacılık oynamak bazen Allaha şükredip tevekkül etmek ve umutla zamanı seyretmek belki de...uzaktan konuşmak , acıları hissetmeden acıya ortak olmak mümkün müdür ? bilemem...ama iyi niyet ve iyi duyguların her zaman motive edici ettiğini ve iyi enerji verdiğini bilirim...hastaneden şifa bulup çıkmanı her daim yaşamdan kopmamanı temenni ederim. Bol bol dua et, kimden ilgi ve alaka bekliyorsan sen de onlara sevgini ve ilgini göster şaşırtıcı ve sevgi gösterme duygusu senin moralini yükseltecektir...karamsar hiç olma, herşeyy insanlar için ...rabbim neylerse güzel eyler...gün doğmadan neler doğar.
tüm kalbimle Allah şifalar versin diyorum arkadaş.
En son dersçalışankız tarafından 17 Eki 2012, 18:07 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

aogorunus
Uzman

Mesaj gönderen aogorunus » 16 Eki 2012, 22:21

ne kadar güzel öğütler vermişsin fakat sen uymuyorsun, hemen pes etmişsin. Hastane iyileşmek için var son için değil. Kafandaki kötü fikirleri at, hastaneye yatmadan önce kendine bir kaç roman al(mesela dostoyevski romanları) okudukça ufkun açılır ve durumunun 'son' olmadığını anlarsın.

Sana veda etmiyoruz, git tedavini gör gel, bekliyoruz :)

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 17 Eki 2012, 03:33

Öncelikle geçmiş olsun. Kardeş yazın biraz ümitsizce olmuş. Kendin için herşeyin güzel olacağına dair umudunu sakın yitirme.

Evet bu dünyada hastalık sağlık üzüntü mutluluk içiçe ama hiçbirşey manasız ve boş değil bunu sakın unutma. Umarım hastalığına şifa bulursun ama sonucu ne olursa olsun herşeyde vardır bir hayır mutlaka. Hastalıklar da bizlere o kadar çok şeyi öğretip ihtar ediyor ki.

Sana umut verecek kimse yoksa etrafında kitap okumanı tavsiye ederim. Güzel radyo programları var insana moral veren. MORAL FM. var belki duymuşsundur ben yıllardır kulak veriyorum acaip süppper bir radyo kanalı. Benim gibi radyodan nefret eden birini radyo müptelası yapan bir fm, moral fm. Tavsiye ederim sana da moral olacaktır. 7-24 dinlesem sıkılmıyorum

Umarım buradan güzel haberlerini alırız. Rabbim yardımcın olsun, güzel insanlarla karşılaştırsın seni. Hayırlı şifalar ihsan etsin.
Resim

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 17 Eki 2012, 03:44

İnsan ruhu için son ya da yok oluş diye birşey yoktur. Ruh ebedi olarak yaşayacak bir mahiyettedir. Ve zaten ebed için yaratılmıştır.
Resim

Kullanıcı avatarı
XcLoW
Uzman

Mesaj gönderen XcLoW » 17 Eki 2012, 03:46

Hocam canını sıkma. Eğlenicek veya eğlendirebilecek şeyler bulmaya çalış. Kitap oku, müzik dinle, eğer dışarı çıkma imkanın varsa gez, dolaş...

Bu hayatta insanın yanında her zaman moral verecek insanlar olmuyor ne yazıkki.. Hemen pes etme.

Ben zamanında pes ettim. Liseyi bitiremedim zayıflarım var diye ve vazgeçtim.. Hiç mücadele etmedim.

Ama bu forumdaki arkadaşlar sayesinde kayıt oldum Aöl'ne.. Çok sağolsunlar varolsunlar iyiki de olmuşum. Yeniden başladım ve diplomamı alıcam Allah'ın izniyle...

Tamam senin konun daha önemli ve ciddi. Ama umudunu kaybetme derim. Gün doğmadan neler doğar.. ;)

İnşallah en kısa zamanda şifa bulur, derdinden kurtulur ve sağlığına kavuşursun.

Allah yardımcın olsun...
Resim Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene !

> Mezunlar Zümresi'ne dahil.. (202) :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
Yağmur damlaları
Onursal Üye

Mesaj gönderen Yağmur damlaları » 17 Eki 2012, 04:14

XcLoW yazdı:Hocam canını sıkma. Eğlenicek veya eğlendirebilecek şeyler bulmaya çalış. Kitap oku, müzik dinle, eğer dışarı çıkma imkanın varsa gez, dolaş...

Bu hayatta insanın yanında her zaman moral verecek insanlar olmuyor ne yazıkki.. Hemen pes etme.

Ben zamanında pes ettim. Liseyi bitiremedim zayıflarım var diye ve vazgeçtim.. Hiç mücadele etmedim.

Ama bu forumdaki arkadaşlar sayesinde kayıt oldum Aöl'ne.. Çok sağolsunlar varolsunlar iyiki de olmuşum. Yeniden başladım ve diplomamı alıcam Allah'ın izniyle...

Tamam senin konun daha önemli ve ciddi. Ama umudunu kaybetme derim. Gün doğmadan neler doğar.. ;)

İnşallah en kısa zamanda şifa bulur, derdinden kurtulur ve sağlığına kavuşursun.

Allah yardımcın olsun...
Herkesin yazdığı iyi hoşta şöyle birşeye dikkat çekmek istiyorum..." Tamam senin konun daha önemli ve ciddi"
diye kurulan cümleler veya bu yönde düşünceler varya , hayır katılmıyorum..
Canerin durumu daha önemli ve ciddi değil ! Aslı önemli olan onun durumu!
Benimle konuşmuş olanlar bilir her zaman söylerim okul diploma vs.. Bunlar önemli değil.. Sevdiğin veya istediğin yanında değilse.. Sağlığın yerinde değilse...
Mezun olsan nolur ki!

Bunun için Caner benim duruma bakış açımı bilir burdan ona bir sözüm yok ama bu bilinç oluşturulmalı..
Artık herkes dünya derdini bir tarafa bıraksın! Bırakmalı !
Unutma!Yalnız başına beni yıkabilen tek kişi sensin.

Anneliğin mukaddesliği gece yarısı uyandığı uykudadır.

Deliyi adam edemeyiz ama adamı deli ederiz!

Dost acı söyleyen değil,acıyı tatlı dille söyleyebilendir!

Ya insana gül ver yada gülüver.

Kullanıcı avatarı
XcLoW
Uzman

Mesaj gönderen XcLoW » 17 Eki 2012, 04:26

Yağmur damlaları yazdı:
Herkesin yazdığı iyi hoşta şöyle birşeye dikkat çekmek istiyorum..." Tamam senin konun daha önemli ve ciddi"
diye kurulan cümleler veya bu yönde düşünceler varya , hayır katılmıyorum..
Canerin durumu daha önemli ve ciddi değil ! Aslı önemli olan onun durumu!
Benimle konuşmuş olanlar bilir her zaman söylerim okul diploma vs.. Bunlar önemli değil.. Sevdiğin veya istediğin yanında değilse.. Sağlığın yerinde değilse...
Mezun olsan nolur ki!

Bunun için Caner benim duruma bakış açımı bilir burdan ona bir sözüm yok ama bu bilinç oluşturulmalı..
Artık herkes dünya derdini bir tarafa bıraksın! Bırakmalı !
"SAĞLIK" tabiki hayattaki en önemli konu. Ben o cümleyi o anlamda söylemedim...!

Ben sadece kendi hayatımdan basit bi örnek vermek istedim..

Hayatta insanın başına ne gelirse gelsin yılmamalı, yıkılmamalı...

Neyse, canerimo arkadaşım anlamıştır umarım demek istediklerimi.
Resim Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene !

> Mezunlar Zümresi'ne dahil.. (202) :mrgreen:

canerimo
Doktor

Mesaj gönderen canerimo » 19 Eki 2012, 01:17

hepinize bolca teşekkür ediyorum. yarın yatışım gerçekleşecek. hoşçakalın....
"İnsanlık da Nasip, Kısmet..."

AÇIK ÖĞRETİM LİSESİ- 4 YILLIK (ALAN YOK)
MEZUN- MEZUNİYET TARİHİ: 14/09/2015
DÖNEM: 10 KREDİ: 196
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ- YÖNETİM BİLİŞİM SİSTEMLERİ (LİSANS-4YILLIK)

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 19 Eki 2012, 05:05

Foruma, aramıza tekrar dönmen duası ve dileğiyle........
Resim

Kullanıcı avatarı
AngeL
Doktor

Mesaj gönderen AngeL » 22 Eki 2012, 23:04

Kisa zamanda iyilesmen dilegiyle, gecmisler olsun.

Yalanlar üzerine inşa ettiğin onca çocuksu aşkın sayesinde
evet belki de cümle cihana hükmetmen sağlanacak
fakat tarihte asla, sahiden sana ait bir masal olmayacak!
çünkü muhtaç olduğun kudret ve de haysiyet, senin hain damarlarında zaten yok!

Ö.G.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 25 Eki 2012, 21:23

çok geçmiş olsun :| şifa allahtan inş sağlığına kavuşursun caner dualarımız seninle :wink:
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

“Diğer Konular Hakkında Sorularınız” sayfasına dön