DERSHANEYE GİDENLER BİR BAKSIN LÜTFEN

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
Kara_Kedi
Yardımcı Uzman

DERSHANEYE GİDENLER BİR BAKSIN LÜTFEN

Mesaj gönderen Kara_Kedi » 18 Şub 2013, 05:31

Bende AOL de okumaktayım.Dershane sistemi hakkında zerre kadar bir bilgim yok.Zaten kapanacak deniliyor.YGS için dershane araştırması yaptım biraz internetten.Fiyatları 2000TL civarı.Özellikle de Kültür dershanesini önermişler.Şimdi benim merak ettiğim bazı konular var.

1-Dershaneye kayıt olsam kaç ay sürer.
2-Hafta sonlarımı ders veriliyor sadece.
3-Dershanede kitap gibi birşeyler verilirmi bana.
4-Hangi dersleri işleyeceğiz.Yani YGS sınavında gördüğümüz dersler mi bize gösterilecek
5-Ayrıca dershane de sınav yapılıyor mu.
6-Dershane ücreti peşin mi ödenir.Şimdilik aklıma gelenler bunlar.Bunun dışında benim bilmediklerimi yazarmısınız.

Bunun dışın da benim yaşım 26.Şimdi dershane ortamına giribte beni yadırgamasınlar.Bu yaşta dershanede okuyor diye.Zaten orada okuyan öğrencilerle aramızda 7-8 yaş fark olacak.

Konig
Acemi

Re: DERSHANEYE GİDENLER BİR BAKSIN LÜTFEN

Mesaj gönderen Konig » 18 Şub 2013, 06:27

Kara_Kedi yazdı:Bende AOL de okumaktayım.Dershane sistemi hakkında zerre kadar bir bilgim yok.Zaten kapanacak deniliyor.YGS için dershane araştırması yaptım biraz internetten.Fiyatları 2000TL civarı.Özellikle de Kültür dershanesini önermişler.Şimdi benim merak ettiğim bazı konular var.

4-Hangi dersleri işleyeceğiz.Yani YGS sınavında gördüğümüz dersler mi bize gösterilecek
6-Dershane ücreti peşin mi ödenir.Şimdilik aklıma gelenler bunlar.Bunun dışında benim bilmediklerimi yazarmısınız.

Bunun dışın da benim yaşım 26.Şimdi dershane ortamına giribte beni yadırgamasınlar.Bu yaşta dershanede okuyor diye.Zaten orada okuyan öğrencilerle aramızda 7-8 yaş fark olacak.
Öncelikle şunu belirteyim ki bazı sorularınız hakkında benimde tam bilgim yok , yani şimdi vereceğim cevapların tam kesinliği yoktur .

1-Şimdi kayıt olursanız sene sonuna kadar ders görüceksiniz büyük ihtimal .
2-Haftaiçide veriliyor olması lazım .
3-Evet kitap , kalem vs. vericekler.
4-Evet
5-Arada sırada sınav yapılır tabii dershaneden dershaneye değişir.
6-Taksiktte yaptırabilirsiniz.

Amacım sadece azda olsa yardımcı olmak . Uzman arkadaşlardan cevap bekleyebilmeniz daha iyi olacaktır .

Düzenleme : Özel ders alma imkanınızda var bilginiz olsun . Dershaneden bence daha iyidir , maliyet konusuna gelirsek dershaneden biraz pahalı olabilir tabii özel dersin ücreti öğretmenden öğretmene değişir .
Klavye ile imza atılmaz :) .

aogorunus
Uzman

Mesaj gönderen aogorunus » 18 Şub 2013, 08:08

Şuan kayıt olsanız dahi, hiç bir işe yaramaz. YGS ve LYS sınavları yapıldıktan hemen sonra istediğiniz dershaneye başvurursanız erken kayıt indiriminden de yararlanabilirsiniz. Yaz bitimi-kışa doğru dershaneler başlar ve sınava kadar sürer.

Mezun sınıfından girerseniz haftaiçi de derslere katılabilirsiniz. Günde en az 6 saat diye biliyorum.

Konu anlatımlı kitaplar ve test kitapçıkları verirler. Bunlar için ayrı ücret ödemezsiniz, fiyata dahildir.

Evet önce YGS daha sonra LYS sınavında çıkacağı öngörülen konuları işlersiniz.

Evet dershanelerde her hafta mutlaka deneme sınavları olur. (diye biliyorum)

Peşin de ödeyebilirsiniz, taksit ile de.

Benim söyleyeceklerim bu kadar. İyi günler.

yang

Mesaj gönderen yang » 18 Şub 2013, 18:19

Kara_Kedi yazdı:Bende AOL de okumaktayım.Dershane sistemi hakkında zerre kadar bir bilgim yok.Zaten kapanacak deniliyor.YGS için dershane araştırması yaptım biraz internetten.Fiyatları 2000TL civarı.Özellikle de Kültür dershanesini önermişler.Şimdi benim merak ettiğim bazı konular var.

1-Değişiyor yani diyelim istediğiniz bölüm ygs sınavında var; Ygs sınavıda mart ayının sonunda. Bu sene benim dersanem ekim de başlamıştı. Ekimden martın sonuna kadar ama ygsden sonra lys'yede girmek istyorsan haziran sonuna kadar devam edersin.
2- Hafta içide veriliyor. Size hafta içi gitmenizi tavsiye ederim çünkü hafta içi mezunlar gidiyor hafta sonu lise sonları gidiyor.
3- Kaynak dergiler, test kitapları vs. veriliyor tabiki.
4- Evet ilk ygs sınavında gördğümüz dersler verilecek daha sonra yani lysyede girmek istiyorsanız ygsden sonra onun derslerinede geçicekler. Aslında lisede gördüğümüz temel dersler Mat, Geo, Türkçe, Tarih, coğrafya, Felsefe...
5- İlk başta her ay sınav yapılıyor sınava yakın tarihlerde her hafta her gün deneme sınavı yapılıyor.
6- Taksitlede ödeniyor. Ama erken kayıt yaptırırsanız çok daha indirimli olur.

Yadırgamaya gelince neden yadırgasınlar öğrenmenin yaşı yoktur. Hem kaç kişi biliyorum 3 yıldır dersaneye gelip daha barajı bile aşamayanlar var. Ortamdan ortama değişir ama.Dersane seçimini iyi yapmanızı tavsiye ederim. :)

Kara_Kedi
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen Kara_Kedi » 19 Şub 2013, 05:22

Cevaplar için teşekkürler.
Ama merak ettiğim birşey var.Hafta içi ders var denilmiş ama KAÇ GÜN onu merak ediyorum.Ben 1 hafta da kaç gün derse girerim.Yani mesela örnek veriyorum.Pazartesi - Salı gidiyorsun sonra 1 hafta aradan sonra tekrar aynı gün dershaneye.

Ayrıca ben derslere saat kaçta girerim ve kaç saat sürer.Mesela AOL de sabah 10 da giriyoruz.

Bir de mezun sınıfına gidin denilmiş.Yani mezun sınıfı ne anlama geliyor

yang

Mesaj gönderen yang » 20 Şub 2013, 02:39

Kara_Kedi yazdı:Cevaplar için teşekkürler.
Ama merak ettiğim birşey var.Hafta içi ders var denilmiş ama KAÇ GÜN onu merak ediyorum.Ben 1 hafta da kaç gün derse girerim.Yani mesela örnek veriyorum.Pazartesi - Salı gidiyorsun sonra 1 hafta aradan sonra tekrar aynı gün dershaneye.

Ayrıca ben derslere saat kaçta girerim ve kaç saat sürer.Mesela AOL de sabah 10 da giriyoruz.

Bir de mezun sınıfına gidin denilmiş.Yani mezun sınıfı ne anlama geliyor
Haftada 4 gün; salı, çarşamba, perşembe ve cuma. 9 da giriliyor 12 (1saat) öğle tatili 3 de çıkılıyor. yani toplam öğleden önce 4 saat öğleden sonra 2 saat ders işliyoruz toplam 6 saat ama sınava yakın zamanda yani son 1 ay kala etüt dediğim ek dersler var isteyenler 5.30 a kadar ders işliyor. Mezun sınıfı diye birşey duymadım. Sadece hafta içi mezunlar gidiyor. Yani daha çok mezun olanlar yada biz aol okuduğumuz için boş vaktimiz olanlar.(kendi adıma konuşuyorum belki siz bir işte çalışıyorsunuzdur). Hafta sonu ise lise sondakiler gidiyor.
En son yang tarafından 20 Şub 2013, 05:20 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 20 Şub 2013, 02:54

ya kısacası okula gitmeyenler yani mezun olmuş sınavı kazanamamış yada okula gitmeyenler gidiyor mezunlar sadece hafta içi gidiyorlar
okulu olanlarda hafta sonu gidiyorlar

KGamze
Doçent

Mesaj gönderen KGamze » 20 Şub 2013, 06:53

Bizim pazartesi dersimiz olmuyor sadece hafta içi ful gidiyoruz. Sabah 10'da başlıyor. 6 ders işliyorduk artık ders saati 4 düştü. Birde bizim dershane pek iyi değil sınav konusunda aslında her hafta deneme sınavı olsak çok iyi olacak ama olmuyor.

Bende 20 yaşımdayım 17-18 yaşlarında insanlar hakikaten hepsi bir alem ilk başta sinirlerim bozulmuştu ama şu an kafam çok rahat kendi halimde çok iyi. Benden büyük 21 yaşında biriside var bence yaşını sorun etme. Derslere girer çıkarsın ya da başta dershane ile anlaş ona göre ders al etüt tarzı istediğin saatlerde gel onu bir danış derim.

Ayrıca bizim dershane konu anlatımlı, soru bankası ve akıllı tahta ders kitapları verdi ama kalem defter falan vermedi resmen eylülden beri gidiyorum.

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 20 Şub 2013, 06:59

cnm hangi dershane gidiyon söyleyebilirmsn
bnde sınav uğur yada final düşünüyrm ama büyük ihtimalle sınava giderim çünkü eğitim durumum orta sayısal hiç yok geliştirmem lazm uğur gibilerinde hep çalışkanlar olacağı için moralim bozulur diye sınava gitcm herhalde orda her kafadan varrrrrrrrr
ama bnce yaş konusu kafaya takmayın
bazıları yaşı küçük ama ruhen olgun insanlar var :)

Konig
Acemi

Mesaj gönderen Konig » 20 Şub 2013, 07:47

Hayatmı'OdaNe yazdı:cnm hangi dershane gidiyon söyleyebilirmsn
bnde sınav uğur yada final düşünüyrm ama büyük ihtimalle sınava giderim çünkü eğitim durumum orta sayısal hiç yok geliştirmem lazm uğur gibilerinde hep çalışkanlar olacağı için moralim bozulur diye sınava gitcm herhalde orda her kafadan varrrrrrrrr

Sahsi gorusum ; orgun egitim gorenler ile ders eksiginiz olabilir hocam siz bu konu hakkinda ne dusunuyorsunuz.
Klavye ile imza atılmaz :) .

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 21 Şub 2013, 00:43

Konig yazdı:
Hayatmı'OdaNe yazdı:cnm hangi dershane gidiyon söyleyebilirmsn

Sahsi gorusum ; orgun egitim gorenler ile ders eksiginiz olabilir hocam siz bu konu hakkinda ne dusunuyorsunuz.
ya eksikleri insan çok sıkı çalışırsa 3 ve 4 ayda bitirir zatennn
normal öğrenciler bile okulu zar zor bitirip dershaneyede zorla gidiyorlar bnce aramızda çok fark var istekli oluca herşet bitiyor zaten sözelle kolay mantık işi test çözmen lazm sayısalda alt yapı lazm sayısalı geliştirmek lazm bn de lise bitir bitmez başlıcm önceden hatta şimdiden ön hazırlık olarark
dershaneye gidincede geliştiririz zaten ordakiler zeka küpü değiller merk etme düzenli çalışırsa odtü bile kazanırsın yaw

mustaf483

Mesaj gönderen mustaf483 » 21 Şub 2013, 03:47

Fen bilimleri derhanesine gidiyorum . Açıköğretime'de bu sene kayıt oldum . Her konuda yardımcı oluyolar . Denemeler , bölüm sınavları , Bire bir dersler , etütler , istediğin zaman ders çalışma ortamı .
Şuan 2. derece sınıftayım yaklaşık YGS & LYS denemelerinde 280 -300 arası puan alıyorum . Bu sene sınava giremiyorum yeni kayıt olduğum . Ancak seneye'de devam edicem . Örgün eğitimdekilerle aramda hiç bi fark yok hatta fazlam var . Gerçekten hedefiniz yüksekse tavsiye ederim .

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 21 Şub 2013, 08:20

mustaf483 yazdı:Fen bilimleri derhanesine gidiyorum . Açıköğretime'de bu sene kayıt oldum . Her konuda yardımcı oluyolar . Denemeler , bölüm sınavları , Bire bir dersler , etütler , istediğin zaman ders çalışma ortamı .
Şuan 2. derece sınıftayım yaklaşık YGS & LYS denemelerinde 280 -300 arası puan alıyorum . Bu sene sınava giremiyorum yeni kayıt olduğum . Ancak seneye'de devam edicem . Örgün eğitimdekilerle aramda hiç bi fark yok hatta fazlam var . Gerçekten hedefiniz yüksekse tavsiye ederim .
hm peki birşey sorucm ilk başladığında ve şimdiki durumun arasındaki fark nasıl bide fem dershanesimi demek istedin?

mustaf483

Mesaj gönderen mustaf483 » 21 Şub 2013, 09:18

19 yaşımdayım . bu seneden önce kuyumculuk yapıyodum . bu sene yazıldığımda 170-180 puanla başladım . Açıköğretime'de bu sene kayıt oldum 106 kredim var şuanda . Niyetim seneye sınava girip üniversiteye gitmek . Demek isteyeceğim . 170 'ten 300'e bugun örgün eğitimdekilerin yapmaya zorlandığı puanlar . Biraz azim biraz çalışma başka hiç bişey değil . Fen bilimleri dersanesi ayrıca

dadaş16

Mesaj gönderen dadaş16 » 21 Şub 2013, 17:34

kara kedi ben suanda bı dersaneye gıdıyorum ama ben dersaneden ygs degıl acık lıse dersı alıyorum ve cokta memnunum sınavlar cok ıyı gectı. ama su bı gercek kı cok dısıplıne soktular uzun zamandır nete bıle gıremıyorum.
tabıı bulundugun sehırde benım devam ettıgım dersanenın kursu var mı bılmem
ben eskı adıyla yesılırmak sımdıkı adıyla fem akademıye gıdıyorum cokta memnunum. detaylı bılgı ıstersen fıyatı, hangı derslerı aldıgım hakkında onlarıda yazarım

“Sınavlar” sayfasına dön