sinav itiraz dilekcemi yazdim

YKS ( TYT, AYT, YDT ) Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
aysegül
Asistan

sinav itiraz dilekcemi yazdim

Mesaj gönderen aysegül » 06 Mar 2013, 02:06

merhaba arkadaslar, bugün sinavda kopya cekmedigim icni itiraz dilekcesi yazdim ve ankaraya gönderdim buralarin bütün milli egitim müd. gittim ve derdimi anlatim kopya cekmedigim halde bana kopya yazdilar hakkimi istiyorum falan onlarda biz bisey yapamayiz ancak dilekce yazabilirsin sonra öyle düsündümde birisi kopya cektigi halde bi dilekce yazsa ben cekmedim diye haksizlik olur dilmi onun icin galiba dilekcemi de kabul etmezler yani tamam ben cekmedim ama nerden billirlerki :?

siz bu konuda ne düsünüyorsunuz arkadaslar sizce hakkima verirlermi ?

emrahk
Onursal Üye

Re: sinav itiraz dilekcemi yazdim

Mesaj gönderen emrahk » 06 Mar 2013, 02:31

Hakkını verirler mi? İlginç bir soru aslında, bana kalırsa %90 sonuç çıkmaz, biraz gerçekçi olmak lazım. Çünkü kimse yoğurdum ekşi demez, sen çekmediğini ispat etsen, diğerleri de "ben çekmedim, o çekti" diyebilir. Ya da sadece o grupta sen dilekçe yollarsan belki seni haklı görüp durumu düzeltirler de, bekleyip göreceğiz.

Ama %90 dedim çünkü resmi kurumlarda hakkını arayanların birçoğu aradığını bulamıyor, maalesef bu bir gerçek...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

epidoras
Uzman Doktor

Mesaj gönderen epidoras » 06 Mar 2013, 02:45

aysegül yazdı:merhaba arkadaslar, bugün sinavda kopya cekmedigim icni itiraz dilekcesi yazdim ve ankaraya gönderdim buralarin bütün milli egitim müd. gittim ve derdimi anlatim kopya cekmedigim halde bana kopya yazdilar hakkimi istiyorum falan onlarda biz bisey yapamayiz ancak dilekce yazabilirsin sonra öyle düsündümde birisi kopya cektigi halde bi dilekce yazsa ben cekmedim diye haksizlik olur dilmi onun icin galiba dilekcemi de kabul etmezler yani tamam ben cekmedim ama nerden billirlerki :?

Sen birşey değişmeyeceğini düşünerek bekle eğer değişirse güzel bir süpriz olur,

Ayrıca kışkırtmak gibi olmasın ama;

Benim başıma gelseydi(allah kimsenin başına vermesin) beni itham ettiğiniz ve öğrencilik sicilime kopyacı gibi mesnetsiz iddialar ile şerefime leke vurulmuştur. Konuyla alakalı olarak Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunucağım derdim. Ki emin ol dilekçemde buna yer verir ve AOL'ün bunu ispatlamasını isterdim.

Savcılığada
Sınava girdiğin okulun kordinatör görevlisi ve Sınavında esnasında sınıfında bulunup vefakat eden 2 denetmen ile dilekçende bahsi geçen hatanın düzeltilmesi talebinde bulunmayan AOL görevlilerinin hakkında suç duyurusunda bulunurdum. Çocuk oyuncağı mı bu? Örgün öğretim de okulda çektiğin kopyadan belki birşey olmaz, sözlü ihtar alırsın geçer ama burada siciline bir kere kopya ibaresi işlendi. Hiç hoş birşey değil. Sen kendine güveniyorsanda ya o kopya ibarelerinin kaldırılmasını sınava hiç girilmemiş sayılmasını ya da sınavının geçerli sayılmasını talep et.

Her ne kadar etik olmasada haksız yere sana yapılanlar da etik değil, Görevli kordinatör ve denetmenler sürünsün mahkemelerde. Kolay mı öyle insanların itibarıyla oynamak!!!

İşte bunu kendine göre uyarlayıp ne gerekiyor ise yap bence...
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

DeKaN
Uzman Doktor

Mesaj gönderen DeKaN » 06 Mar 2013, 04:32

Kabul olunmayacak duaya amin demişsin ayşegül hayırlısı olsun ne diyelim önce ki arkadaşlar uyardı seni bu ülkede hak aramak affedersiniz kerhanede bakire aramaya benzer.

Sözüm çok açık ve Net.
İsyan etmişim ben, öyle bir zerreyim ki aleme baş kaldırmışım.

Kullanıcı avatarı
Doçent
Forum Moderatörü

Mesaj gönderen Doçent » 06 Mar 2013, 07:41

sınavdan önce kopya çeken ve çektiren için uyarı yapılıyor ama bunun ispatı mesele :roll: ayşegülü kim gördü gözetmenin ifadesi olması lazım mutlaka yoksa gerçekten haksızlık
Hayat seni güldürmüyorsa espriyi anlamadın demektir.

Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Mesaj gönderen emrah42 » 06 Mar 2013, 07:52

Arkadaşlar biri bir iş yaptıgı zaman olumsuz düşüncelerimizi söylemeyelim neden mi? Çünkü karşıdaki insan hakkını ararken o kişiye destek veya kendisini anlayan birini ister yanında karıncaya sormuşlar nere gidiyorsun diye kabeye gidiyorum hac' a gidiyorum demiş sen oraya varmazsın varmadan ölürsün demişler. Varamasamda bu ugurda ölmüş olurum demiş o yüzden insan hakkını arayacak ki olmasa dahi ben hakkımı aradım hakkımı vermeyenler utansın diyecek. ben yaklaşık 17 sene önce tastiknamemi kaybettim ve okuduğum okulda tastiknamemin aslını vermediler aslının aynısdır diye mühür basıp verdiler bunu acık lise kabul etmedi bu durumu okulada anlattım hayır aslını veremeyiz dediler bundan iki sene önce aynı okula vardım yönetim değişmiş ve okul müdürüne ben tastiknamenin aslını vermezler diye orta okul diplomamı istedim yine veremeyiz dediler açıkliseye yazılacağım yazılamıyorum aslı olmadan vermezseniz milli egtime çıkacam deyince yazı işleri müdürümüzle görüşelim dediler ve o gün öğleden sonra ortaokul diplomamın aslını verdiler şimdi diyorum bunu 17 sene önce yapsaydım şimdiye belkide üniversiteyi bile bitirmiştim diye düşünüyorum işte böyle arkadaşlar insan her zaman hakkını arayacak başarısız olsa dahi ilerde denemediği için pişmanlık duymayacak
Bu forumdaki Eski arkadaşları özledim. Face de behchat chatin diye aramanın yeterli.

epidoras
Uzman Doktor

Mesaj gönderen epidoras » 06 Mar 2013, 16:19

emrah42 yazdı:Arkadaşlar biri bir iş yaptıgı zaman olumsuz düşüncelerimizi söylemeyelim neden mi? Çünkü karşıdaki insan hakkını ararken o kişiye destek veya kendisini anlayan birini ister yanında karıncaya sormuşlar nere gidiyorsun diye kabeye gidiyorum hac' a gidiyorum demiş sen oraya varmazsın varmadan ölürsün demişler. Varamasamda bu ugurda ölmüş olurum demiş o yüzden insan hakkını arayacak ki olmasa dahi ben hakkımı aradım hakkımı vermeyenler utansın diyecek. ben yaklaşık 17 sene önce tastiknamemi kaybettim ve okuduğum okulda tastiknamemin aslını vermediler aslının aynısdır diye mühür basıp verdiler bunu acık lise kabul etmedi bu durumu okulada anlattım hayır aslını veremeyiz dediler bundan iki sene önce aynı okula vardım yönetim değişmiş ve okul müdürüne ben tastiknamenin aslını vermezler diye orta okul diplomamı istedim yine veremeyiz dediler açıkliseye yazılacağım yazılamıyorum aslı olmadan vermezseniz milli egtime çıkacam deyince yazı işleri müdürümüzle görüşelim dediler ve o gün öğleden sonra ortaokul diplomamın aslını verdiler şimdi diyorum bunu 17 sene önce yapsaydım şimdiye belkide üniversiteyi bile bitirmiştim diye düşünüyorum işte böyle arkadaşlar insan her zaman hakkını arayacak başarısız olsa dahi ilerde denemediği için pişmanlık duymayacak
+1
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 06 Mar 2013, 19:37

Beklentilerini yüksek tutmaması açısından baştan kendisini alıştırsın diye bence temkinli konuşmak yararlı olur...
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Nar
Acemi

Mesaj gönderen Nar » 07 Mar 2013, 02:01

Kopya çekmediğin halde bi döneminin heba olmuş olması berbat bişey olsa gerek, umarım telafi ederler bi şekilde. Ki yanlış hatırlamıyorsam kopya çekti diye mimlenip diğer sınavlarda bi yaptırım uyguluyorlarmış, bunu engellemiş olursun en azından diye düşünüyorum.

aogorunus
Uzman

Mesaj gönderen aogorunus » 07 Mar 2013, 05:22

epidoras yazdı:
aysegül yazdı:merhaba arkadaslar, bugün sinavda kopya cekmedigim icni itiraz dilekcesi yazdim ve ankaraya gönderdim buralarin bütün milli egitim müd. gittim ve derdimi anlatim kopya cekmedigim halde bana kopya yazdilar hakkimi istiyorum falan onlarda biz bisey yapamayiz ancak dilekce yazabilirsin sonra öyle düsündümde birisi kopya cektigi halde bi dilekce yazsa ben cekmedim diye haksizlik olur dilmi onun icin galiba dilekcemi de kabul etmezler yani tamam ben cekmedim ama nerden billirlerki :?

Sen birşey değişmeyeceğini düşünerek bekle eğer değişirse güzel bir süpriz olur,

Ayrıca kışkırtmak gibi olmasın ama;

Benim başıma gelseydi(allah kimsenin başına vermesin) beni itham ettiğiniz ve öğrencilik sicilime kopyacı gibi mesnetsiz iddialar ile şerefime leke vurulmuştur. Konuyla alakalı olarak Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunucağım derdim. Ki emin ol dilekçemde buna yer verir ve AOL'ün bunu ispatlamasını isterdim.

Savcılığada
Sınava girdiğin okulun kordinatör görevlisi ve Sınavında esnasında sınıfında bulunup vefakat eden 2 denetmen ile dilekçende bahsi geçen hatanın düzeltilmesi talebinde bulunmayan AOL görevlilerinin hakkında suç duyurusunda bulunurdum. Çocuk oyuncağı mı bu? Örgün öğretim de okulda çektiğin kopyadan belki birşey olmaz, sözlü ihtar alırsın geçer ama burada siciline bir kere kopya ibaresi işlendi. Hiç hoş birşey değil. Sen kendine güveniyorsanda ya o kopya ibarelerinin kaldırılmasını sınava hiç girilmemiş sayılmasını ya da sınavının geçerli sayılmasını talep et.

Her ne kadar etik olmasada haksız yere sana yapılanlar da etik değil, Görevli kordinatör ve denetmenler sürünsün mahkemelerde. Kolay mı öyle insanların itibarıyla oynamak!!!

İşte bunu kendine göre uyarlayıp ne gerekiyor ise yap bence...
her yangına körükle gidiyorsunuz hocam helal olsun :D dediklerinizde haklısınız gerçi ama yine de Emrah beyin de dediği gibi sonuç çıkmaz gibi duruyor.

Kullanıcı avatarı
jass
Doktor

Mesaj gönderen jass » 22 Ağu 2016, 00:31

Kopyayı çeken öğrencinin sınavı yanıyormu aöl 'de herhangi bir yasal işlem veya yaptırım oluyormu acaba.

“YKS ( TYT, AYT, YDT )” sayfasına dön