not ortalaması nasıl hesaplanıyor?

Sınavlar Hakkında Her Türlü Soru ve Cevaplarınızı Bu bölümde Paylaşabilirsiniz
musti

not ortalaması nasıl hesaplanıyor?

Mesaj gönderen musti » 26 Mar 2013, 04:46

merhaba 8. dönem için örgün öğretimden geçiş yaptım diploma notu nasıl hesaplanıyor aklıma takılan bir kaç soru var yanıtlayan olursa teşekkür ederim.
mesela 8. dönemde 5 tane zorunlu ders var hepsini seçtim, dil ve anlatımdan geçmek zorunda olduğumu biliyorum merak ettiğim konu dil ve anlatımla birlikte 3 zorunlu dersten geçip 5. dersten muaf olursam not ortalaması nasıl hesaplanıyor(yani muaf olduğum dersin kredisi hangi punala çarpılıyor sıfır ile mi?)
teşekkürler

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Re: not ortalaması nasıl hesaplanıyor?

Mesaj gönderen kripton » 26 Mar 2013, 05:33

musti yazdı:merhaba 8. dönem için örgün öğretimden geçiş yaptım diploma notu nasıl hesaplanıyor aklıma takılan bir kaç soru var yanıtlayan olursa teşekkür ederim.
mesela 8. dönemde 5 tane zorunlu ders var hepsini seçtim, dil ve anlatımdan geçmek zorunda olduğumu biliyorum merak ettiğim konu dil ve anlatımla birlikte 3 zorunlu dersten geçip 5. dersten muaf olursam not ortalaması nasıl hesaplanıyor(yani muaf olduğum dersin kredisi hangi punala çarpılıyor sıfır ile mi?)
teşekkürler
Diploma notunu hesaplamak için başarılı olduğun ders notlarını kredileri ile çarp. Çıkan sonuçları topla. Ve bunu da toplam kredine böl.

Muaf olduğun bir dersi bu hesaba dahil etmiyorsun bildiğim kadarıyla. Sadece başarılı olduğun dersler ile hesaplanıyor.
Resim

“Sınavlar” sayfasına dön