maceranın böylesi

Dök içini. Rahatla...
Kullanıcı avatarı
mavigöz
Uzman Doktor

maceranın böylesi

Mesaj gönderen mavigöz » 27 Mar 2013, 23:23

şimdi ben hiç adalara felan gitmedim açıkcası o zmana bulunduğum semtin dışına bi kaç kez çıktım oda yanımda birileri vardı mutlaka neyse benim bi sevgilim oldu çocuk heybeliadada oturuyodu o benim yanıma geldi 1 saatcikte olsa geldi buluştuk sıra bendeydi yalvar yakar gel dedi iyi tamam dedim metrobüse atladım avcılar denizköşklerde indim ben vapuru görüyorum burdan oh diyorum yakınmış kasmama koşmama gerek yok yetişmem gereken vapurda 9,30 da bende denizköşklere indiğimde 9a geliyodu neyse yarım saat var kalkmasına işte ben gidiyorum yavaş yavaş hiç kasmıyorum kendimi git git bitmiyo yol sonra birine sordum ido nerde diye bu arada saat de 9.15 10 dkda gitmeliyim oraya jeton felanda alıcam çünkü adam bana demesin mi kızım burdan yarım saat hızlı yürürsen yetişirsin diye hızlı dedi yani abi dedim koşsam kaç dk 20 dkya gidersin dedi ben var gücümle bir koşuyorum ama umutsuzum vapuru kaçırıcam neyse oraya 10 dkda vardım ama usein bolt var ya yanımda halt etmiş yani olimpiyatlara katılsaymışım 1.ydim kesin :D
neyse vapura bindim bu arada ben okuldan kaçtım he saat 3te evde olmam gerekiyo. olmazsam babam akşam s.çar ağzıma. neyse kadıköyde mi ne indim ordan motora binmem gerekiyo(heybeliada/büyükada yazan motora) neyse bindim işte beni aradı sevgilim nerdesin bu saate gelmen gerekiyodu felan saatte 11e geliyo etrafında ne var diye sordu bana düşünün :D bende dur bi bakim ne varmış dedim hayatım dedim sağ sol hep deniz ama sağımda epeyii uzakta bi ağaçlık var dedim tabi şakasına sordu :D adamlar sor bi ne zaman varırmışsın dedi
ben adamlara dedim ki abi dedim heybeliadaya kaç dkya varırız dedim adam bana demesinn mi biz SAKARYAYA gidiyoruz diye ben bi dondum kaldım düşünüyorum napcam babama ne dicem geri nasıl döncem 5 kuruş param yok geri dönüş paramı sevgilim vercekti ben bi soldum felan adama diyorum ki abi beni bırakın inim nolur diye yalvarıyorum :cry: adam da diyoki kzıım denizin ortasındayız nasıl bırakalım diyo abi yapma etme nolur bırak at beni yalvarırım diyorum adam nuh diyo peygamber demiyo. artık ben cenazemi düşünmeye başladım. bayıldım bayılıcam ha tutunacak yer arıyorum abi nolur abna şaka yaptığını söyle dedi kızım inanmazsan ylcuya sor dedi adamın birine sordum oda demesin mi sakarya diye ben artık öldüm yani. umutsuzca skaaryadan ilk sefer kaçta dedim yarına kadar sefer yok dedi. tam artık babamı arıyodum baba beni affet nolur felan diye :D adam şaka kzıım şaka dedi 10 dkya ordayız dedi ben bi oh çektim ama ömrümden ömür gitti adama öyle bi bakışım varmışki adam diyoki kzıım kolonya su felan getirim mi diyo beni oturtmak için çabalıyolar :D ama o anki sevincim felan görülmeye değerdi çok heyecanlıydı ya ölüyodum ama az kalsın :D :D

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Re: maceranın böylesi

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 28 Mar 2013, 00:28

of kızım ne maceraymış ya o anki halini düşenemioruum böyle üstünden kaynar sular boşalmış gibi oluyo insan eee sevvgilinle iyi vakit gerçirdinmi
ha bn senin yerinde olsydm o adamı denizden aşağı atardm :lol: :lol: :lol: :lol: şaka :)

Kullanıcı avatarı
sezgii
Doktor

Mesaj gönderen sezgii » 28 Mar 2013, 00:55

-abi beni bırakın inim nolur
-kzıım denizin ortasındayız nasıl bırakalım

:D
Varlığım, TÜRK varlığına armağan olsun.
Ne mutlu TÜRKÜM diyene!

Resim

Kullanıcı avatarı
mavigöz
Uzman Doktor

Mesaj gönderen mavigöz » 28 Mar 2013, 16:32

var ya aslında değmedi bile he oraya gitmeme 30 dk durdum yanında sadece 2 gün sonrada ayrıldık :D parama acıdım ben bi tek :D

ama cidden artık sakaryaya gitseydi atlıcaktım denizden aklımdan ne senaryolar geçiyo dilenirsem belki acırlar verirler para felan diyorum :D

epidoras
Uzman Doktor

Mesaj gönderen epidoras » 28 Mar 2013, 18:26

Doğma büyüme istanbul Z.burnu'da yaşıyorum yıl 1993 Turgut Özal öldü.
Evden atladım yeni yapılmış tranway a bindim yaşım daha 9, Topkapı'da indim, takriben 20-30dk yürüdüm vatan cd. mezarlığa.
Askeri ve Devlet erkanı tören yerinden ayrılmış, halkın taziyesi var yanımda 16 bin TL (bugün ki 16TL) Gidiş geliş 10bin TL, 6bin TL de bana kalıyor. Neyse merhum Cumhurbaşkanının kabrine giderken binTL ile limonata içtim, kabrin başında bir fatiha okudum, dönerken merdivenlerde binlira buldum. sağıma soluma baktım parayı uzattım para düşüren var mı? şeklinde kimse paraya sahip çıkmadı!

Gittim 1 tane limonata daha içtim. binlirayı verdim.
Tekrar gittim metro istasyonuna bilet alıcam bin lira eksik cebimde var 4binlira. Düşen para benden düşmüş :) ve ben o parayı biri düşürmüştür diye ona buna para sizden mi düştü diye söylenirken sahibi çıkmadı diye o parayla limonata içtim :)

Sonuç olarak yapımız gereği dilenmedik, belki tranway daki görevliye abi binebilirmiyim deseydim yada bin liram eksik deseydim o yıllar bu bozulmuş yıllar gibi değildi, geri çevirmezlerdi ama ben kendime yakıştıramadım ve takriben 8km yürüdüm :) 3 saat kadar sürdü :)
Haliyle daha 9 yaşındayım boyumuz kısa şimdi olsa 1 saatte giderdim :)

Buna benzer çok maceram vardır. Eskiden İstanbul güzeldi, en önemlisi insanlar güzeldi şimdi yaşım Ağustos ayında 29 olacak. Ben sokağımda bütün evlerin müstakil ve kapılarının ardına kadar açık olduğu bir şehirde İstanbul'da doğdum büyüdüm.
İstanbulu bu kadar kötüleştiren aldığı göçtür. İstanbul'da yeni iş sahası yapılacağına insanların göç ettikleri şehirlere kurulmalıydı o iş sahaları. 5 Milyonluk şehire 10-15 milyon kişi daha toplarsanız sonuç günümüz deki gibi bozuk bir toplum olacaktır.

Konuyu nereden nereye getirdim yahu :) amma dertliymişim ;)
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

Kullanıcı avatarı
mavigöz
Uzman Doktor

Mesaj gönderen mavigöz » 28 Mar 2013, 19:59

ayyy ama o para işine epeyi güldüm :D :D :D ama çok haklısın memleket nereye gidiyor.

bendede çok macera var ihtişam ihanet korku atraksyon ne arasan bende var :D

bi kere arkadaşım evden beni almaya geldi evdede ablam var ablamdan izin aldı bende safım tamam gidelim dedim üstümdede eşortman tşört var aşırı pasaklıydım neyse abi yolun yarısına geldik arkadaşım dediki sevgilinle buluşcan ben bi kaldım dondum yok olmaz buluşmam bu kılıkta görürse beni paralar beni şu üstümdekine bak çok açık diyorum ya gel bişey olmaz diyo iyi tamam dedim arkadaşım gelmeden öncede lahmacun yemiştim çok yemişim heralde neyse sevgilim aradı 10 dkya ordayız dedi iyi tamam dedik arkadaşımla buluşma yerine gidiyoduk karşıdan karşıya geçicez arkadaşım önden geçti bende arkasındayım bi anda trafik durdu :D :D
arkadaşım arkasını döndü traiğe baktı durmuş sonra bana baktı trafiği durduranın ben olduğumu analdı nedeni ise o yediğim lahmacunlar vardı ya tek tek çıktı midemden :D abi bir kusuyorum varya tüm arabalar beni izliyo :D ay çoook komikti :D :D ama bildiğin cadde ortasında durdum geçişe izin vermiyorum epeyi kustum :D :D

Kullanıcı avatarı
Hayatmı'OdaNe
Doçent

Mesaj gönderen Hayatmı'OdaNe » 28 Mar 2013, 23:16

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ahhahahh koptum yolun ortasında kustun ve arabalar senimi izledi oraya çözemedim arkadaş senin ne kadr sevgilin varmış

Kullanıcı avatarı
mavigöz
Uzman Doktor

Mesaj gönderen mavigöz » 29 Mar 2013, 02:47

yok kız kustuğum zamanki sevgilim şuan sözlüm :) bi süre ayrı kalmıştık herkes kendi yoluna bakmıştı o sırada oldu öbürü :D ama kader bizi birleştirdi :) he kız arabalar mecburdu beni izlemeye tam cadde ortasında kustum geçmeye izin vermedim :D

Kullanıcı avatarı
Devrimsahte
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen Devrimsahte » 02 Ağu 2013, 05:22

Ya arkadaş şuraya bak Forumda gelişi güzel tıkladım Bu sayfaya denk geldi Lahmacun yerkken tam bide mavigözün entry lerini okudum ... :evil: :!:
~ Devrim Sahte ~

Kullanıcı avatarı
mavigöz
Uzman Doktor

Mesaj gönderen mavigöz » 11 Ağu 2013, 16:12

ahaghaghagshd :D kusura bakma o zaman :D

Kullanıcı avatarı
zeynepşahinn
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen zeynepşahinn » 13 Ağu 2013, 00:23

mavigöz yazdı:yok kız kustuğum zamanki sevgilim şuan sözlüm :) bi süre ayrı kalmıştık herkes kendi yoluna bakmıştı o sırada oldu öbürü :D ama kader bizi birleştirdi :) he kız arabalar mecburdu beni izlemeye tam cadde ortasında kustum geçmeye izin vermedim :D
o halini görmek isterdim... :lol: :lol: :lol:
Ne zaman birine güvenmeye kalksam geçmişim ensemden tutar ve fısıldar '' ne çabuk unuttun ''

Kullanıcı avatarı
mavigöz
Uzman Doktor

Mesaj gönderen mavigöz » 13 Ağu 2013, 17:55

sadsafdfsa iğrenç bişeydi ya :D

Kullanıcı avatarı
zeynepşahinn
Yardımcı Uzman

Mesaj gönderen zeynepşahinn » 13 Ağu 2013, 22:05

mavigöz yazdı:sadsafdfsa iğrenç bişeydi ya :D
:lol: :lol: :lol: :lol: iğrenç ama eğlenceli :lol: :lol: :lol:
Ne zaman birine güvenmeye kalksam geçmişim ensemden tutar ve fısıldar '' ne çabuk unuttun ''

“İtiraf Et” sayfasına dön