Varmı Benim gibi belgesel tutkunu ?

Hobilerinizi ve Fobilerinizi Paylaşa Bileceğiniz Bölüm.

erdem_ozogul
Acemi

Varmı Benim gibi belgesel tutkunu ?

Mesaj gönderen erdem_ozogul » 01 Nis 2013, 06:11

Geceleri bi kaptırıyorum kendimi bi bakıom sabah 5 olmuş Belgesel candır :)

Aşk Acısımı? Sen hiç Halk eğitimde Sistemin açılmasını en arka sıradan izledinmi ??

KGamze
Doçent

Re: Varmı Benim gibi belgesel tutkunu ?

Mesaj gönderen KGamze » 01 Nis 2013, 06:58

Annem hariç ailemde herkes belgesel seyretmeyi çok sever belki vakitleri olsa tutku halini alabilir.

Televizyon seyretmediğim için binde bir açarım ve denk gelirsem seyrediyorum en sevdiğim maymun temalı belgeseller ya da doğa ile ilgili menderes varsa tamamdır ama hiç saatlerce seyretmedim.

epidoras
Uzman Doktor

Mesaj gönderen epidoras » 01 Nis 2013, 14:41

Belgesel iyinin kötüsü televizyon programıdır :)

Nasıl mı?

TV karşısında geçirilen zaman bir alanda uzmanlaşmak için kullanılsaydı eğer dünya çapında ün yapacak uzmanlık kariyerine sahip insanlar türerdi. Alternatif olarak Televizyon gerçekten kötü, insanın değerli zamanını çaldığı bir teknoloji ürünü olup, TV nin kötünün iyisi programıdır. Tartışma programları da aynı şekilde!

TV'den izlemek ile İnternetten izlemek arasında bir fark yoktur. :)

İzlediğiniz belgeseli hayatınız ile orantılayın lütfen, değerli vaktinizi uzmanlığınız ve hayatınızla örtüşen alanlara kaydırarak çok daha iyi bir gelecek hazırlayabilirsiniz kendinize. Belgeseli de hobi olarak haftada belirli bir saat diliminde izlemeniz izlediğiniz belgeselin hem kalitesini arttıracak hemde sizin zaman yönetimi konusunda bir çok kişiden daha iyi olmanızı sağlayacaktır.

5'e kadar ders çalışsaydınız kalın bir kitabın içeriğindeki 1 üniteyi hatim etmiş ya da 2 ünite öğrenmiş hiç olmadı 5 üniteye göz gezdirmiş olup fikir sahibi olurdunuz. Değişik alanlar ilginizi çekiyorsa, seçmeli derslerde tercihlerinizi buna göre yapabilirsiniz. Mesela, Psikoloji, Sosyoloji, Felsefe, Mantık, Astronomi vs.vs.vs.
Eğilimlerinizi ve alışkanlıklarınızı değiştirmenizi öneririm :)

Ne yazdım arkadaş. Velhasıl bende belgesel tutkunuyum.
Ancak Belgeseli yalnızca yatarken izlerim.
Beyin Alfa, Beta, Gama, Delta, Teta dalgaları ile çalışır.
Mesela teta frekansında beyin dalgaları zayıflar ve yavaş çalışmaya başlar, bu adımda öğrenme tutkusu dinginleşerek mayışmaya başlarsınız ve devamında uyku için Delta frekansına geçersiniz. Ben belgeselleri yalnızca teta frekansına yaklaşırken en verimsiz olduğum anlarda izliyorum. Beynimin dinç olduğu vakitleri kitap okumak ve ders çalışmak için değerlendiriyorum. Saniyede 25/frame ekran tazelenmesi ile beynimi anlamsız yere yormak istemiyorum :)
Birde zihnini geliştirmek için, kulaklığınızı takıp belgesel izlerken gözlerini kapatıp söylenenleri canlandırın. Bu beyninizin ciddi derece gelişmesini sağlayacaktır.

Not: Kulağınızda kulaklık belgesel izlerken uyumayın sabah kalktığınızda ambale olursunuz.

Sözcükte Ambale: İş görmez hale gelmek.
Bana göre: Mundar olup kişinin pert olması. :)
Cümle içinde: Beynim ambale oldu kafam basmıyor :)

Eğer Ambale olursak ne yapmalıyız:
Ambale beyinin gündelik frekansları olarak Beta, Alfa'nın uyku frekansı olan delta frekansı ile karışmasından ötürü kafanın içinde beyninin su içinde çalkalanan bir his yarattığı durumlarda, elinizde bir kitap alıp 10 sayfa kadar okumak beyninizin suyun içinde yüzüyormuş hissini ortadan kaldıracak ve baş ağrısını giderecektir.

Nereden nereye geldim arkadaş, biri beni durdursun :)
Daha yazarımda, neyseeee yazmayacağım :P
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Mesaj gönderen emrah42 » 01 Nis 2013, 18:37

Belgesel tutkunluğum yok ama elektronik cihaz tamirine kendimi kaptırdım mı bende sabahı buluyorum birde yakma hat sanatını amatör olarak uğraşıyorum birde antika para koleksiyonum var şimdide gemi ve uçak maketine başlamayı düşünüyorum inşaallah açık lise bitsin maket gemi yapımınada başlayacağım. Televizyon ve Pc başında geçirdiğim zaman boşa akıyor gibi geliyor sizlerle yakma hat sanatında bazı yaptıklarımı paylaşmak istedim
Bu mesaja eklenen dosyaları görüntülemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.
Bu forumdaki Eski arkadaşları özledim. Face de behchat chatin diye aramanın yeterli.

epidoras
Uzman Doktor

Mesaj gönderen epidoras » 01 Nis 2013, 19:03

Bence cok basarili ;)
Cahillerle tartışmayın çünkü ben hiç yenemedim - Gazali
Cahille girme münakaşaya; ya sinirini zıplatır havaya ya da yazık olur adabına - Mevlana
Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır. Hz. Muhammed

Kullanıcı avatarı
kripton
Onursal Üye

Mesaj gönderen kripton » 01 Nis 2013, 20:42

Çok güzel.
Resim

Kullanıcı avatarı
emrah42
Onursal Üye
İletişim:

Mesaj gönderen emrah42 » 01 Nis 2013, 21:46

begendiğinize sevindim yorumlarınız için teşekkürler
Bu forumdaki Eski arkadaşları özledim. Face de behchat chatin diye aramanın yeterli.

emrahk
Onursal Üye

Mesaj gönderen emrahk » 01 Nis 2013, 22:48

Hani bir klişe vardır: Sokak röportajlarında muhabir sorar: "TV'de en çok ne izlersiniz?" Türk halkının %99'u "belgesel izleriz..." der. :mrgreen: Gerçekte uzaktan yakından alakası yoktur ama bu efsane olmuş bir durumdur. Ben gerçekten belgesel izlemeyi severim, havyanlar alemi ve bilimsel belgeselleri çok beğeniyorum.

Emrah42, yaptığın eserler çok güzel, ellerine sağlık... :wink:
En son emrahk tarafından 02 Nis 2013, 03:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
..."iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler.
Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler."

Mustafa Kemal Atatürk

Kullanıcı avatarı
lilas
Uzman Doktor

Mesaj gönderen lilas » 01 Nis 2013, 23:19

çok severim özellikle hayvan belgesellerini
Kaybedeceğini bile bile neden mücadele ediyorsun? dedi.Öleceğini bildiği halde yaşadiğini unutmuştu...

Korkuyorum,birgün biri çıkıp;Ey insanoğlu diyecek ve kimse üstüne alınmayacak...

DarkMoon11

Mesaj gönderen DarkMoon11 » 21 May 2013, 06:34

Kitaplığımda 200'ü geçik koleksiyon national belgeseli var hayaletler ve ufoları izledim öyle şeylere çok merağım olduğu için.Birde uzay belgeseli gerçekten belgesel izlemek candır izlerken sakinleşirsin tabiki vahşi belgeseller hariç.

sznyrlmz
Çırak

Mesaj gönderen sznyrlmz » 01 Tem 2013, 21:37

ben severim özellikle köpekbalığı ile ilgili belgeselleri hiç kaçırmamaya çalışırım. Herkes ürkütücü buluyor ama ben köpekbalıklarını seviyorum onlara özel bi hayranlığım var :)

enderun
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen enderun » 14 Oca 2014, 17:58

Dizi
Korkunç film
Kurtlar vadisi
Aşk meşk
Izleyen biri ile
Belgesel
Haber
Bilim
Teknoloji
Izleyen biri ile sohbet ederken farkı hissedeceksiniz .
Hem cok gezen hem cok okuyan bilir ikisi tamamlayicidir . Izlemekte gezmek kadar önemli .

murattt

Mesaj gönderen murattt » 15 Oca 2014, 11:01

Emrah42 Ellerine saglik cok guzeller

enderun
Yardımcı Asistan

Mesaj gönderen enderun » 15 Oca 2014, 17:17

Evet emrah42 af buyur seni es geçmişim. Hat sanatı cok değerli ve güzel bir sanat eline sağlık.

“Hobi Ve Fobileriniz” sayfasına dön